• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vijolė Aguonaitė

Vis rečiau, užėjus pas ką nors į svečius, galima pamatyti kambaryje žaliuojančią palmę. Tolimus kraštus primenančių augalų turbūt atsisakoma todėl, kad juos prižiūrėti sudėtingiau nei kitus kambarinius augalus arba todėl, kad jos užauga pernelyg didelės.

REKLAMA
REKLAMA

Gėlininkė Vilma Anulytė tikina, kad palmės – įspūdingi kambariniai augalai, tad ne veltui specialistai jas vadina namų puošmenomis. „Tačiau dera nepamiršti, jog palmė namus puoš tik tada, jei ji bus tinkamai prižiūrėta. Prieš įsigyjant palmę verta pasidomėti jos priežiūros ypatumais, taip pat svarbu žinoti, kad užaugusiai palmei reikės daug erdvės. Jei pasidomėjus palmių priežiūros sąlygomis noras namuose auginti palmę dar neišblėso, pasižvalgykite Phoenix, Rhapis rūšių palmių, kurių aukštis – 1–1,5 metro“, – patarė pašnekovė.

REKLAMA

Palmes galima skirstyti į mėgstančias šilumą ir jos nemėgstančias. Palmes, kurios mėgsta šilumą, reikėtų laikyti 18–24 laipsnių temperatūros patalpoje. Šiai grupei priskiriamos Areca, Salacca, Cocos rūšių palmės. „Šilumos nemėgstančioms palmėms labiausiai tinka 8–16 laipsnių temperatūra, tai Phoenix, Howea, Rhapis rūšių palmės. Kambariuose auginamas palmes, kaip ir daugelį kitų augalų, reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tai ypač svarbu žinoti auginantiesiems Rhapis, Howea rūšių palmes. Įdomu ir tai, jog iš Japonijos kilusią Vagnerio kanapinę palmę Lietuvos sodininkai bando auginti net lauke“, – pasakojo gėlininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji priminė, kad svarbi palmių priežiūros dalis yra laistymas. „Šie augalai labai mėgsta drėgmę, tad jei norite, kad jie visada gražiai atrodytų, laistykite nuolat. Vandenį reikia per naktį palaikyti atvirame inde ir pilti jo tiek, kad sudrėktų visa vazone esanti žemė, o vandens perteklių, susikaupusį padėkle, būtina išpilti. Laistydami palmes stenkitės, kad vandens nepatektų į augalo šerdį, iš kurios auga nauji lapai, nes ji ims pūti ir augalas pradės nykti“, – perspėjo V.Anulytė. Gėlininkė pabrėžė, kad palmės – augalai, kurie mėgsta ne tik vandenį, bet ir drėgną orą. Taigi, jei patalpose, kuriose laikomos palmės, oras labai sausas, jį reikėtų drėkinti oro drėkikliais arba ant radiatorių kabinti talpyklas su vandeniu. Palmių lapus kartkartėmis galima suvilgyti drėgnu skudurėliu arba perlieti šiltu vandeniu: jis nuplaus dulkes nuo lapų ir sudrėkins augalus.

„Jei norite, kad palmės būtų puikios išvaizdos, nepamirškite jų patręšti. Tręšimui geriausia naudoti specialiai palmėms skirtas trąšas. Verta pasidomėti ir parazitais, kurie puola šiuos augalus. Palmėms dažniausiai kenkia voratinklinės erkutės, kurios per labai trumpą laiką gali sunaikinti visą žaliąją augalų dalį. Palmėms gali pakenkti ir amarai bei tripsai, kurie čiulpia jų sultis“, – aiškino gėlininkė. Gintis nuo minėtų kenkėjų ji patarė specialiais insekticidais, kurių galima įsigyti specializuotose parduotuvėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų