„Svarbiausia yra žinoti, kad mokesčius galima susigrąžinti net už 4-5 praėjusius metus. Tai reiškia, kad tie asmenys, kurie svetur dirbo 2013-2014 metais dabar turi paskutinę galimybę susigrąžinti mokesčius. Pildyti deklaracijas ir pradėti mokesčių grąžinimą rekomenduojama dabar, balandžio mėnesį. Pavėlavus gali grėsti piniginės baudos,“ – perspėja „RT Tax“ direktorius Žydrūnas Janušauskas.
Svarbu pasirūpinti ir mokesčių grąžinimui reikalingais dokumentais. Įprastai tam yra reikalingas dokumentas iš darbdavio, kuriame yra informacija apie darbuotojo gautas pajamas ir mokėtus mokesčius. Priklausomai nuo užsienio šalies, gali būti reikalingos ir kitos formos ar algalapiai.
Taip pat į Lietuvą grįžę emigrantai turėtų pasidomėti, į kokias papildomas išmokas jie gali pretenduoti. Pasak Ž.Janušausko tokiose šalyse kaip Vokietija ar Norvegija yra išvystytos palankios išmokų vaikams sistemos.
„Pavyzdžiui, jeigu vienas iš tėvų dirba Vokietijoje, o kitas su vaiku gyvena Lietuvoje, šeima gali pretenduoti į vokiškus „Vaikų pinigus“. Mėnesinė išmoka gali siekti net iki 225 Eur. Pasirūpinus šios išmokos gavimu, ji kas mėnesį pervedama į vieno iš tėvų sąskaitą. Norvegijoje vaikų pinigų sistema taip pat dosni – išmokos skiriamos vaikams iki 18 metų, o jų dydis priklauso nuo amžiaus“, – pasakoja Ž. Janušauskas.
Pasak mokesčių grąžinimo specialisto, teisingai užpildžius deklaraciją ir tinkamai pateikus informaciją užsienio šalies mokesčių inspekcijai, grąžinamos sumos gali solidžiai papildyti kišenę. Vidutiniškai lietuviai susigrąžina po 804 Eur.