• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Priklausomybė nuo telefono gali sugadinti gyvenimą

Žinių radijas

 

Specialistai sukūrė specialią programėlę, kuri padeda analizuoti, kaip žmonės iš tikrųjų naudoja savo išmanųjį ir perspėja apie gresiančią priklausomybę.

REKLAMA
REKLAMA

MRU profesorius Gediminas Navaitis teigė, jog išmanieji telefonai yra šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdas, kartais tampantis priklausomybe.

REKLAMA

„Klausimas yra toks, kiek žmonių turi tą priklausomybę, tačiau, kad yra žmonių ją turinčių, tai šitas faktas jau nekelia abejonių. Tiems žmonėms jau reikia psichologinės, psichoterapinės pagalbos ir jie sugeba savo gyvenimą sugadinti kaip ir sugadina turintys bet kokią kitą priklausomybę“,- „Žinių radiją“ patikino profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

G.Navaičio teigimu, jeigu žmogus nuo išmaniojo telefono nesitraukia daugiau nei 2 valandas per dieną, tokiu atveju jau galima diagnozuoti priklausomybę. Pasak profesoriaus nesunku pastebėti ir tokios priklausomybės požymius.

„Tai yra pagerėjusi nuotaiką, veikiant kažką su telefonu, nenoras nuo jo atsitraukti ir susierzinimas, net agresija, kai atitraukia kas nors, siaurėjantis tiesioginis bendravimas, laisvalaikis su telefonu rankose, kai telefonas imamas į dušą, į lovą, visur, noras viską sukelti į telefoną ir nuolatinis telefono keitimas į vis naujesnį. Taip pat telefono demonstravimas“,- pasakojo G.Navaitis.

Pasak profesoriaus, paaugliai yra rizikingiausia grupė, kuri turi beveik neišvengiamą priklausomybę nuo išmaniųjų telefonų.

Parengė Monika Burvytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų