„Tai buvo labai rimta situacija. Tai buvo ginkluotas maištas. Tokio dalyko Rusijoje, Maskvoje nebuvo nuo 1991 m. Kremliaus pučo“, – apie ginkluotą sukilimą atsiliepė politologas Alvydas Medalinskas.
Tačiau J. Prigožinui į pavakarę staiga atsitraukus ir jo maištui subliuškus, daugelis ėmė ironizuoti, kad tiksliausias perversmo Rusijoje atspindys – cirko vartuose įstrigęs „Wagner“ kovotojų tankas. O gal tai tebuvo surežisuotas spektaklis?
„Jeigu ir buvo surežisuotas spektaklis tarp V. Putino ir J. Prigožino, tai, aš manau, tas spektaklis išėjo iš kontrolės, nes J. Prigožinas padarė tokius veiksmus ir padarė tokius pareiškimus, kokie V. Putinui turėjo būti labai nemalonūs. Ir aš manau, kad, iš tikrųjų, V. Putinas tik sukandęs dantis sutiko su tuo, kad J. Prigožino nelikviduotų“, – toliau kalbėjo A. Medalinskas.
Dabar jau aišku ir nepaneigiama viena: tokiu akibrokštu J. Prigožinas iš tiesų smeigė peilį V. Putinui į nugarą – smarkiai sudrebino jo autoritetą ir pažemino jį viso pasaulio akyse.
„Tai yra iliustratyviausias pavyzdys, kad tokie režimai kaip Kremliaus, yra pažeidžiami. V. Putinas bandė demonstruoti savo stiprybę ir visą kontrolę, bet akivaizdu, kad jis niekuo nesiskiria nuo kitų diktatorių, kuriam nuolat graso, pirmiausia, vidiniai elito skilimai“, – pastebėjo politologas Linas Kojala.
Ir smogė V. Putinui dabar jau priešu tapęs buvęs patikimas partneris, kurio rankomis V. Putino režimas darė nešvariausius ir kruviniausius darbelius, daugiausia Sirijoje ir Afrikoje, o pastaruoju metu ir Ukrainoje.
„Jie kartu augo. Jie kartu kontroliavo banditiško Peterburgo finansus, tik V. Putinas tą darė būdamas mero A. Sobčiako patarėju, o J. Prigožinas pats augo nusikalstamoj aplinkoj ir du kartus sėdėjo, ir dėl to jam nusikaltėlių mentalitetas yra artimas. Ir kai kas nors svarsto, kas geriau – J. Prigožinas ar V. Putinas – tai čia tiesiog yra dvi bjaurios rusiškojo fašizmo sudėtinės dalys“, – pažymėjo A. Medalinskas.
Tačiau J. Prigožinas pažemino ne tik V. Putiną, bet ir valdžią savo rankose sutelkusius senuosius KGB kadrus bei įtakingus, V. Putiną remiančius oligarchus. Visą sistemą. Ir, anot ekspertų, ne tik pažemino, bet ir privertė drebėti bei svarstyti būdus, kaip palikti šalį. Parodė, kokie jie iš tiesų silpni ir kad šalies kontrolė – ne jų rankose.
„Akivaizdu, kad ir tie vaizdai, kuomet Rusijos gyventojai sutinka J. Prigožiną labai su šypsenomis ir ploja jam, turėtų siųsti pavojaus ženklą Kremliui, nes akivaizdu, kad tai tarsi alternatyvios galios centras, kuris nors trumpam, bet vis tiktai sutelkia, panašu, nemažą palaikymą iš dalies Rusijos gyventojų. Vadinasi, tai tiesiogiai graso ilgalaikiam V. Putino galios centrui“, – pastebėjo L. Kojala.
Visą ekspertų vertinimą žiūrėkite TV3 Žinių siužete, esančiame teksto viršuje.