„Patarkite, ką man daryti. Kaskart, kai noriu artumo su žmona, man reikia žemintis. Kaskart ji, geriausiu atveju, „man daro malonę“. Neprisimenu, kada ji pati būtų parodžiusi iniciatyvą, užsiminusi, kad nori artumo. Atsigulusi į lovą, iškart užmiega. O kai aš vis tik pasiekiu savo, ji rodo nepasitenkinimą, kad jai neduodu ramybės. Kaip taip galima gyventi? Nejau man eiti ieškoti perkamos meilės? Kaip paaiškinti žmonai, kad ji labai rizikuoja?”
Galimos priežastys – net kelios
Priežasčių, kodėl moterys gali vengti lytinių santykių, yra ne viena.
Stresas. Nesvarbu, moterys yra užsiėmusios karjeros ar namų ruošos darbais, bet koks nuovargis ir stresas sumažina jų norą užsiimti glamonėmis ar seksu su mylimuoju. Dažniausiai vyrams seksas yra streso mažinimo priemonė, tačiau moterims atvirkščiai. Pirmiausia jos turi atsipalaiduoti ir visą dėmesį skirti poilsiui.
Kontraceptikai. Kai kurioms moterims tam tikros rūšies kontraceptikai gali ne tik apsaugoti nuo neplanuoto nėštumo, bet taip pat ir sumažinti sekso troškimą.
Ilgalaikiai santykiai. Tiek moterims, tiek vyrams sekso troškimas sumažėja, esant ilgalaikiuose santykiuose su tuo pačiu partneriu. Net jeigu atrodo, jog pažįstate savo moterį, išbandykite kažką naujo ir vėl pakurstykite jos aistrą.
Skausmas. Jei moteris sekso metu jaučia bet kokį diskomfortą, skausmą, tempimą ar kitus nemalonius pojūčius, natūraliai noras užsiimti lytiniais santykiais mažėja. Skausmas lytinių santykių metu gali atsirasti dėl makšties išsausėjimo, kada makštis nespėja pakankamai sudrėkti ir skausmas kyla dėl trinties.
Makšties drėgnumas taip pat gali sumažėti pasikeitus hormonų pusiausvyrai: vartojant kontraceptikus, po gimdymo, prasidėjus menopauzei. Makšties drėgmės sumažėjimas gali būti ir kai kurių vaistų (antidepresantų, kraujospūdžio mažinimo, alergiją slopinančių ir kt.) vartojimo šalutinis poveikis.