• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis sparčiau įsibėgėjanti kosminio turizmo pramonė netrukus gali sulaukti rimto konkurento: jau tiriama galimybė skraidinti turistus prie kosmoso slenksčio oro balionais.

REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad galėtum savo akimis išvysti juoduojančias kosmoso platybes ir kiek žemiau išlenktą mėlynai švytinčios Žemės horizontą, visai nebūtina raketa kilti į Žemės orbitą. Tam pakanka ir į kelių dešimčių kilometrų aukštį kylančių stratosferinių balionų.

REKLAMA

Neseniai atliktas tokio komercinės paskirties bandomojo baliono testas atskleidė, jog tokio pobūdžio pramoginiai skrydžiai yra visiškai įmanomi. Jų metu keleiviai gali patirti nesvarumo būseną ir gėrėtis įspūdingais Žemės vaizdais, skelbia „Space.com“.

Ispanijos bendrovė „Zero 2 Infinity“, planuojanti teikti komercines skrydžių stratosferiniais balionais paslaugas, lapkričio mėnesį sėkmingai atliko bandymą tokiu balionu į 32 kilometrų aukštį iškėlusį robotą humanoidą. Toks aukštis yra vos keliais kilometrais mažesnis už tą, kurį pasiekęs iš baliono spalio mėnesį iššoko „stratosferinis skandytojas“ Felixas Baumgartneris, pasiekęs naują šuolio iš stratosferinio baliono aukščio rekordą.

REKLAMA
REKLAMA

„Zero 2 Infinity“ skelbia jau sudariusi išankstinį į stratosferą norinčių pakilti turistų sąrašą. Šie žmonės jau yra sumokėję po 13 tūkst. JAV dolerių pradinį įnašą už bilietą. Visa jo kaina yra maždaug 143 000 JAV dolerių, sakoma pranešime.

Pasak bendrovės atstovų, jei bandymai bus sėkmingi, skrydžiai į 36 kilometrų aukštį virš Žemės paviršiaus prasidės iki 2014 metų. Skrydis paprastai bus pradedamas likus kelioms valandoms iki aušros. Kad būtų galima pakilti į maksimalų aukštį, prireiks kelių valandų, tad skrydžio metu keleiviai galės grožėtis tekančios saulės vaizdu, vis labiau apvalėjančios Žemės horizontu ir virš jo juoduojančiu kosmosu. Oficialia Žemės atmosferos ir atvirojo kosmoso riba laikomas maždaug 100 kilometrų aukštis, tačiau, pasak „Zero 2 Infinity“ atstovų, ir 36 kilometrų aukštyje matomas vaizdas praktiškai nesiskirs nuo to, kurį astronautai mato iš žemosios Žemės orbitos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jūs praleisite dvi valandas kybodami 36 kilometrų aukštyje. Mes galėtume pakilti ir aukščiau, tačiau nėra jokios prasmės, nes tą patį vaizdą matysite ir būdami 39, ir net 100 kilometrų aukštyje“, – aiškino bendrovės vadovas Jose Mariano Lopez-Urdiales.

REKLAMA

Grįžimas bus kitoks: bus nukirptas lynas, kuriuo balionas pritvirtintas prie keleivių kapsulės, ir laisvojo kritimo metu turistai galės nuo 40 iki 60 sekundžių patirti nesvarumo būseną. Po to išsiskleis parašiutai, ir jų laikantieji sparnai saugiai nukreips kapsulę į nusileidimo vietą.

Pasak bendrovės atstovų, būsimosios kapsulės bus šešiavietės, skirtos 2 pilotams ir 4 keleiviams. Šiuo metu yra pagamintas balionas, galintis į numatytą aukštį iškelti 2 žmones. Šiame vaizdo siužete galima pamatyti „Zero 2 Infinity“ baliono ir kapsulės bandymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų