Lietuvos pilietybės netekęs dosniausias prezidento rėmėjas Jurijus Borisovas neturėtų būti deportuotas iš šalies iki pasibaigs Rolando Pakso apkaltos procesas Seime, nes priešingu atveju jis gali būti užvilkintas.
Tai pirmadienį (01.05) spaudos konferencijoje Seime sakė Seimo pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.
"Kol prezidento apkalta nesibaigė, apie deportavimą negali būti kalbos. Šiuo atveju (kaltinimus prezidentui nagrinėjanti - BNS) komisija negalės jo apklausti", - pažymėjo jis.
J. Borisovas gali būti kviečiamas liudyti į Seimo posėdį, jeigu bus nuspręsta prezidentui surengti apkaltą.
V. Andriukaičio nuomone, prezidento advokatai galėtų tuo pasinaudoti, siekdami užvilkinti apkaltos procesą iki šių metų rudenį numatytų Seimo rinkimų.
"Šiuo atveju turėtume labai keblią situaciją", - pažymėjo jis.
Valstybės saugumo departamentas (VSD) praėjusią savaitę pasiūlė deportuoti J. Borisovą iš šalies po to, kai paskelbus Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą jis neteko Lietuvos pilietybės.
KT nusprendė, kad prezidentas pažeidė Konstituciją ir Pilietybės įstatymą išimties tvarka suteikdamas pilietybę 1,2 mln. litų jo rinkimų kampanijai paaukojusios bendrovės "Avia Baltika" vadovui Rusijos piliečiui J. Borisovui.
Pilietybės suteikimo J. Borisovui aplinkybės yra vienas iš prezidento apkaltos, kurią svarsto speciali parlamentinė tyrimo komisija, epizodų.
J. Borisovas yra įtrauktas į preliminarų liudytojų, kuriuos pageidautų apklausti komisija, sąrašą.
Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas pareiškė, kad J. Borisovas turėtų kreiptis vizos būti Lietuvoje.
Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis teigia, kad J. Borisovas dėl vizos turėtų kreiptis į Lietuvos ambasadą ar konsulatą Rusijoje.
Šiuo metu J. Borisovas tebėra Lietuvoje.
Dėl J. Borisovo buvimo Lietuvoje Generalinė prokuratūra sprendžia kartu su Migracijos departamentu.
BNS