Seimo Socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Prezidentą Valdą Adamkų, prašydama vetuoti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas.
Socialdemokratai įsitikinę, jog įstatymo papildymas, kad "ligos pašalpa po atleidimo iš darbo mokama ne ilgiau kaip 5 kalendorines ligos dienas" prieštarauja Konstitucijai bei pažeidžia žmoniškumo principą.
"Nesuprantama, kodėl žmogus, mokėjęs visus mokesčius, draudęsis socialiniu draudimu, pagal priimto įstatymo normą, atleistas iš darbo nebetenka ligos pašalpos jau po penkių dienų", - stebisi Seimo LSDP frakcijos seniūnas Zigmantas Balčytis.
Jo teigimu, šiuo Lietuvos ekonomikai sudėtingu laikotarpiu, kai bankrutuoja ar yra likviduojama daug įmonių, socialinė darbuotojų apsauga itin svarbi.
"Jeigu žmogus suserga ar jam tenka daryti operaciją, jeigu asmuo patenka į avariją ar kitą nelaimingą atsitikimą, dėl ko negali dirbti ilgesnį laikotarpį, praradęs darbą, naujų įstatymo pataisų dėka jis nebeturi teisės gauti ligos pašalpos ilgesnį laiką, todėl lieka be socialinių garantijų",- pažymi Z. Balčytis.
Sergantis asmuo, anot jo, negalės registruotis Darbo biržoje, o praėjus mėnesiui nebebus draustas ir sveikatos draudimu. Tokiu atveju jis turės sumokėti už 3 mėnesius sveikatos draudimo įmokas arba nebus toliau gydomas.
Socialdemokratai atkreipia dėmesį į Konstitucijos nuostatą, kad "valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais".
Socialdemokratai tikisi, kad Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus išgirs jų argumentus ir priimtas įstatymo pataisas vetuos.