• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatorių ir prezidento Gitano Nausėdos negebėjimas žengti koja kojon jau tapo mažai ką stebinančia Lietuvos politinės padangės dalimi. Vis kalbant apie galimą partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus, šalies vadovas neslepia abejonių sakydamas, kad mato geresnių kandidatų.

Konservatorių ir prezidento Gitano Nausėdos negebėjimas žengti koja kojon jau tapo mažai ką stebinančia Lietuvos politinės padangės dalimi. Vis kalbant apie galimą partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus, šalies vadovas neslepia abejonių sakydamas, kad mato geresnių kandidatų.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo vyriausiasis prezidento patarėjas Frederikas Jansonas.

Leidinys „Politico“ neseniai paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius Europos Komisijos (EK) narius, tarp kurių yra minimas ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Tiesa, koalicijos tarybai ketvirtadienį ketinant diskutuoti dėl Lietuvos kandidato į EK, konservatorių lyderis ir toliau neatskleidžia, ar norėtų būti deleguojamas į šias pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Reikia apsibrėžti, ko siekia Lietuva

Pasak Frederiko Jansono, Prezidentūra niekada nesulaukė TS-LKD iniciatyvos tartis dėl G. Landsbergio kandidatūros, o ir apie ją esą labiau girdima iš žiniasklaidos.

REKLAMA

„Kalbant apie eurokomisaro skyrimą, reikia suprasti visą procesą, kaip tai vyksta. Visų pirma turi būti patvirtinta tai, dėl ko dabar deramasi ir dėl ko nepavyko susitarti praeitoje EVT vakarienėje – kas bus Europos Komisijos pirmininku, kas vadovaus Europos Parlamentui, kas bus EVT vadovu ir kas bus užsienio reikalų komisaras.

Keturios pavardės yra – apie jas ir kalbama. Kai bus patvirtintas Europos Komisijos pirmininkas, tada bus su kuo formaliai kalbėti apie galimus portfelius, kuriuos norėtų gauti viena ar kita valstybė.

REKLAMA
REKLAMA

Dar reikia nepamiršti, kad skiriant eurokomisarą turi dalyvauti Vyriausybė, prezidentas, parlamentas ir dar turi patvirtinti Europos Parlamentas. Tai irgi pakankamas iššūkis.

Bet mano supratimu, turime labai aiškiai apsibrėžti, ko siekia Lietuva. Nes jei Lietuva siekia įtakingo, kiek galima labiau didžiausią naudą Europai atnešančio ir garbingai Lietuvą atstovaujančio portfelio, tai ta portfelių įvairovė yra pakankamai didelė. <...>

Tokiu atveju, jei kalbi, pavyzdžiui, apie keturis skirtingus portfelius, tu gali kalbėti apie keturis ar aštuonis kandidatus. Nes dažnai Europos Komisijoje paprašo dviejų alternatyvių kandidatų, kurių vienas būtų vyras, o kita moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu tu apsibrėži, kas naudinga konkrečiam politikui – pavyzdžiui, ponui Landsbergiui – tada viskas ir sukasi apie vieną vienintelę pavardę“, – laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo F. Jansonas.

Prezidentas mano, kad galima ieškoti plačiau

Paklaustas, ar G. Nausėda yra nusiteikęs prieš G. Landsbergio kandidatūrą, prezidento patarėjas teigė, kad šalies vadovas racionaliai vertina situaciją, kuri yra dabar, formuojantis EK.

„Prezidentas mano, kad Lietuva galėtų ieškoti plačiau. Nes tu susitelki į vieną – štai vienas postas, vienas žmogus – o jeigu tu jo negauni? Kas tada? Isteriškai bėgioji ir sakai, ką daryti, ką daryti, arba skiri netinkamą žmogų į netinkamas pareigas?

REKLAMA

Gali būti geras vienoje srityje, bet retai kada būni geras visose įmanomose srityse. Energetika yra energetika, finansai yra finansai, aplinkosauga yra aplinkosauga. Daugelis sričių reikalauja tam tikrų žinių“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Nereiškia, kad visas pasaulis dievina Landsbergį

G. Landsbergio bendražygiai ne kartą jį gynė sakydami, kad tai labai gerai pasaulyje vertinamas politikas. F. Jansono tokie teiginiai neįtikina.

„Pastarąjį kartą nuvažiavus į tą patį Briuselį, nemačiau, kad kas prie prezidento keliais bėgtų prašydamas, kad paskirtume vieną ar kitą kandidatą.

REKLAMA

Supraskime, kad Europos Sąjungoje yra 27 valstybės, 27 Vyriausybės, daugelis jų yra daug didesnės nei Lietuvos Vyriausybė. Tai tikrai ten tų žvaigždžių yra.

Jei kažkam patinka vienas ar kitas asmuo, nereiškia, kad visas pasaulis jį dievina“, – teigė F. Jansonas.

Visą pokalbį su Frederiku Jansonu pamatykite straipsnio pradžioje.

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.  

tv3.lt

Gabrielius Lansbergis yra mazvaikis su dieduko pampersu,jai ne senis jis dirbtu tualetu valytoju,nieko daugiau jis nevertas,kiek milijardu Lietuva prarado del jo sou su Kinija,apie visus kitus praradimus neverta net kalbet,diedukas kagebistas,anukas griauna Europos sajunga,dauguma turbut net Nauseda vargiai ar supranta kas is tikruju vyksta
Niekas to broilerio išvis niekur nedievina. Čia tik mūsų taip vadinamoji žiniasklaida jį į padanges kelia. O kad ten jei europoje kas kokį geresnį žodį pasako- tai arba iš mandagumo, arba iš kvailumo ir naivumo, nes to parazito paprasčiausiai nepažįsta. Pačioje Lietuvoje jį gerai vertina turbūt tik kas dešimtas lietuvis. Su tokiu reitingu jam ir nacionalinėje politikoje per gerai
Nieko čia keisto. G. Landsbergis nuostabiai gabus politikas ir tai protingas pasaulis supranta. Nesupranta kodėl dalis lietuvių jo nemėgsta. Bet tai tik vatnykai, kurie supranta, koks Gabrielius pavojingas rusijai. Prezidentas viešai reiškia meilę Ukrainai norėdamas įgauti populiarumą, tačiau Ukraina supranta populistus ir Kijeve „Drąsiųjų alėjoje“ atidengta lenta I. Šimonytei, o ne Gitanui. Taip ir su Gabrieliu. O prezidentas save jau pasmerkė dėl trumpalaikės naudos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų