„Matome, kad šitas biudžetas išties yra socialiai jautresnis ir atsakingesnis ir atspindi būsimų metų prioritetus. Pagal socialinei sričiai skiriamų viešųjų išteklių dalį turėjome didelį atotrūkį nuo Europos vidurkio. 2018 metais Lietuvos dalis turėtų būti apie 13 proc., o Europos vidurkis yra 18–19 procentų. Tas atotrūkis išlieka, bet mes jau artėjame prie to“, – antradienį interviu Žinių radijui kalbėjo M. Lingė.
„Papildomos injekcijos, papildomi 600 mln. eurų yra numatyti, sprendžiant socialinės atskirties klausimą tai turėtų prisidėti bent tuo, kad ta atskirtis nedidėtų, bet giluminių problemų turbūt tai neišspręs“, – pridūrė prezidentės patarėjas.
Seimas antradienį tvirtins kitų metų biudžetą, kuris, valdančiųjų teigimu, yra socialiai orientuotas ir padės sunkiausiai gyvenantiems visuomenės sluoksniam bristi iš skurdo. Kitąmet didės mažiausiai uždirbančiųjų, šeimų, auginančių vaikus bei pensininkų pajamos, o taip pat augs krašto apsaugos finansavimas.
Šeimų paramai, minimaliai algai ir pensijoms didinti, kitoms kovos su skurdu ir socialinės atskirties mažinimo priemonėms kitąmet numatoma skirti daugiau kaip 600 mln. eurų.