„Egzaminas iš tiesų yra sudėtingas ir reikalauja specialaus pasiruošimo. Taip siekiama užtikrinti, jog į teisėjo pareigas galėtų pretenduoti tik geriausieji teisininkai – išmanantys teisės aktus ir bendruosius teisės principus, žinantys kaip juos taikyti praktikoje,“ – pažymi naujoji Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos (PTEK) pirmininkė, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Egidija Tamošiūnienė.
Pasak PTEK vadovės, praktinės egzamino užduotys paprastai formuluojamos pagal buvusias ar galinčias būti faktines situacijas, kurias sprendžiant matomas pretendentų gebėjimas tinkamai nustatyti ginčo dalyką, taikyti reikiamas teisės normas.
„Be kita ko egzamino metu siekiama įvertinti ir pretendentų pasirengimą atpažinti teisėjo etikos pažeidimus ir jų išvengti – tai būtinas kiekvieno pretendento į teisėjus vertybinis matas“, - teigia komisijos pirmininkė.
Teorinės egzamino dalyvių žinios tikrinamos pildant iš 40 klausimų sudarytą testą. Atsakiusieji teisingai į nemažiau kaip 30 klausimų, gali laikyti praktinę egzamino dalį, kurios metu pateikiamos praktinės užduotys.
Egzaminas išlaikomas tuo atveju, jeigu kiekvienos praktinės užduoties įvertinimas būna ne mažesnis nei 7 balai. Egzaminą išlaikę asmenys galės pretenduoti į apylinkės teismo teisėjų pareigas. Juos vertins Pretendentų į teisėjus atrankos komisija.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.