„Manau, kad tikrai į tą traukinį kitais metais įšoksime“, – tikino Saulius Skvernelis, antradienį Seime pristatydamas praėjusių metų jo vadovaujamos 17-osios Vyriausybės veiklos ataskaitą.
Taip jis pareiškė atsakydamas į Socialinių reikalų ir darbo komiteto nario „tvarkiečio“ Algimanto Dumbravos klausimą apie Vyriausybės planus, kad VMDU įveiktų, anot parlamentaro, „psichologiškai svarbią 1000 eurų ribą“.
Dabar VMDU, kuris skaičiuojamas be individualiose įmonėse dirbančių gyventojų uždarbių rodiklių, 2017 metų ketvirtą ketvirtį siekė 884,8 euro neatskaičius mokesčių.
Kalbėdamas apie praėjusius metus Vyriausybės vadovas tvirtino, kad jie buvo geri, „pavyko pasiekti itin pozityvių rezultatų, viršyti lūkesčius, nemažai tikslų įgyvendinta greičiau, nei planuota“.
„Praėjusiais metais skyrėme itin daug dėmesio kovai su skurdu ir turtine nelygybe. (...) kovai su skurdu ir socialine atskirtimi skirta daugiau nei 600 mln. eurų, taikyti įvairūs sprendimų būdai“, – pabrėžė S. Skvernelis.
Jis minėjo, kad pernai priimti sprendimai dėl atlyginimų, pensijų, neapmokestinamo minimumo, pašalpų didinimo, įvestos išmokos vaikams ir kt.
„2017 metais, palyginti su 2016 metais, vidutinis socialinės pašalpos dydis per mėnesį vienam gyventojui augo beveik 14 procentų. Tai susiję su Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimais. Tačiau vidutiniškai per vieną mėnesį socialinę pašalpą gavusių asmenų skaičius sumažėjo daugiau negu 15 procentų, išlaidos socialinei pašalpai mokėti sumažėjo 3,5 procento“, – sakė S. Skvernelis.
Kaip vieną svarbesnių Vyriausybės pasiekimų jis minėjo valstybės įmonių pertvarką.
„Tai taip pat sritis, kurioje besikeičiant valdžioms, pokyčiai vyko labai lėtai, o pradėtos reformos tiesiog įstrigdavo. Kalbu apie tokių įmonių, kaip „Lietuvos geležinkeliai“ pertvarka, taip pat apie 42 miškų urėdijų sujungimą į vieną valstybės valdomą įmonę. Buvo daug gąsdinimų, grasinimų, kaip greitai subyrės visa miškų priežiūros sistema, vos tik pajudinus iki tol neliestas kunigaikštystes. Nesubyrėjo“, – teigė premjeras.
Anot jo, panašiu keliu einama ir reorganizuojant regioninius aplinkos apsaugos departamentus.
„2017 metų pabaigoje valstybės valdomų įmonių skaičius sumažėjo iki 108. Šiais metais jų sumažės dar labiau“, – teigė S. Skvernelis.
Jis teigė, kad šiais metais bus pradėtos įgyvendinti mokesčių, inovacijų, švietimo, sveikatos, pensijų reformos bei naujos šešėlinės ekonomikos mažinimo priemonės.
„Mes mažinsime darbo jėgos apmokestinimą, didinsime gyventojų ekonominį saugumą išėjus į pensiją, skatinsime inovacijas, mažinsime šešėlinę ekonomiką, trumpinsime eiles gydymo įstaigose, tęsime švietimo sistemos struktūrinę reformą, norėdami garantuoti kokybišką išsilavinimą visiems. Netrukus šias reformas pristatysime detaliai“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.
S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė dirba nuo 2016 metų gruodžio.