"Manau, kad iš tų visų variantų, kuriuos mes gana ilgai studijavome ir kuriuos buvome numatę, tai yra pats teisingiausias. Kuris praktiškai visiems indėlininkams, kurių indėlių sumos buvo iki 100 tūkst. eurų, garantuos indėlių grąžą", - antradienį interviu LRT radijui sakė Premjeras.
Vasario 12 d., įvertinusi rizikingas pastarųjų metų Ūkio banko veiklos tendencijas, bankui žalingus akcininkų veiksmus, priežiūros institucijos nurodymų nevykdymą ir dėl to kylančią grėsmę stabiliai ir patikimai banko veiklai, Lietuvos banko valdyba apribojo Ūkio banko veiklą ir paskyrė banko laikinąjį administratorių.
Praėjusį pirmadienį Lietuvos banko valdyba Ūkio banką pripažino nemokiu ir visam laikui atšaukė jo veiklos licenciją.
Atsižvelgusi į laikinojo administratoriaus Adomo Audicko pateiktą išvadą bei pasiūlymus dėl Ūkio banko veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo, Lietuvos banko valdyba taip pat nutarė šio banko turtą, teises, sandorius ir įsipareigojimus perduoti kitam Lietuvoje veikiančiam bankui - Šiaulių bankui.
Šį pirmadienį A. Audickas pranešė, kad Šiaulių bankas perims maždaug 1,9 mlrd. litų vertės Ūkio banko turto, o "blogajame" banke liks turto už 400 mln. litų.
"Preliminaraus vertinimo duomenimis, Ūkio banke yra 2,3-2,5 mlrd. turto. 1,9 mlrd. litų turto ir 2,7 mlrd. litų draustų indėlių perkeliami į Šiaulių banką. Turto ir įsipareigojimų skirtumas sudaro apie 800 mln. litų, jį turės padengti valstybės įmonė Indėlių ir investicijų draudimo fondas. Blogajame banke lieka 400 mln. litų turto, jo įsipareigojimai apie 800 mln. litų. Indėlių ir investicijų draudimo fondas stos į kreditorių eilę ir reikalaus 800 mln. litų", - teigė A. Audickas.
Spaudos konferencijoje dalyvavęs Šiaulių banko administracijos vadovas Audrius Žiugžda teigė, kad Ūkio banke buvusiomis sąskaitomis gyventojai galės naudotis praėjus maždaug dviem dienoms po to, kai Lietuvos bankas perleis gerąją Ūkio banko dalį. A. Audickas žadėjo, kad tai bus padaryta jau antradienį.