• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos režimas išvaikė taikius mitinguotojus Minske ir panaudojo prievartą prieš Lietuvos žurnalistus iš baimės prarasti valdžią, pareiškė premjeras Gediminas Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

„Visi režimai bijo opozicijos, bijo prarasti valdžią, todėl taip ir elgiasi. Nieko nuostabaus“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

Jis apgailestavo, kad Lietuvos kaimynystėje esanti šalis „gyvena maždaug 30 metų atgal“, kad jos gyventojai negali paminėti istorinių datų.

Baltarusių policijos veiksmus prieš Lietuvos televizijos žurnalistus premjeras pavadino „absoliučiai nederančius su Europos Sąjungos, apskritai Europos normomis“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes pareikalavome pasiaiškinti. Tuo labiau, kad tai nebuvo nelegalūs žurnalistai, jie buvo akredituoti“, - kalbėjo G.Kirkilas.

Paklaustas, ar pasiteisina Lietuvos su Baltarusija palaikoma kritinio dialogo politika, premjeras pabrėžė, kad boikotas, ypač ekonominis, norimų rezultatų dažniausiai neduoda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes turime palaikyti dialogą su kaimynine šalimi, nes yra ir ūkiniai reikalai, įskaitant ir atominę energetiką, nes Ignalina (atominė jėgainė-BNS) ant to paties ežero, jis yra abejose valstybėse ir daug kitų ryšių yra. Tačiau Lietuva palaiko ryšius ir su opozicija. Politinės partijos turi ryšius, Lietuvoje veikiau Europos humanitarinis universitetas, daug projektų vykdoma su kitomis šalimis“, - sakė G.Kirkilas.

REKLAMA

Antradienį nesankcionuotas Baltarusijos opozicijos mitingas Minske, kuriame dalyvavo šimtai žmonių, baigėsi susirėmimais su milicija, per kuriuos buvo suimti, skirtingais pranešimais, nuo 80 iki daugiau kaip šimto protestuotojų. Tarp sulaikytųjų buvo ir Lietuvos televizijos grupė.

Lietuvos URM dėl to įteikė notą Baltarusijos ambasadoriui Vilniuje.

Demonstracija Minske vyko Baltarusijos nepriklausomybės paskelbimo 90-ųjų metinių proga.

Lietuva santykiuose su Baltarusija balansuoja tarp kritinio ir pragmatinio dialogo, kurį, viena vertus, diktuoja griežta ES pozicija autoritarinio prezidento A.Lukašenkos ir demokratijos padėties toje šalyje atžvilgiu, kita vertus - artima kaimynystė ir bendra 679 kilometrų siena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų