Premjeras Andrius Kubilius studijuojantiems tik dėl diplomo prognozuoja niūrią ateitį, esą gautas "popieriukas" ateityje vis labiau blanks prieš gebėjimus.
Vyriausybės vadovas taip pat sako nematantis nieko blogo, jei žmonės prastesniais rezultatais pabaigę mokyklą už savo arba skolintas lėšas sieks aukštojo išsilavinimo. Pasak A. Kubiliaus, ne visi vienodai greitai subręsta, investuoti į savo ilgalaikę ateities perspektyvą yra gerai, o svarbiausia yra motyvacija.
"Labai svarbu, ar žmogus randa savo vietą gyvenime ir ar jis žinių siekia pats asmeniškai tuo suinteresuotas, ar siekia tik dėl to, kad turėtų formalų "diplominį popieriuką". Kaip rodo gyvenimas, tie formalūs "diplominiai popieriukai", matyt, ateityje turės vis mažesnę reikšmę, o žmogaus gebėjimas išlikti geidžiančiu žinių, būti dinamišku, kūrybišku, gebėti investuoti į savo išsilavinimą bus svarbiausias faktorius", - sakė A. Kubilius.
Kaip ELTA jau rašė, nustatyti kartelę stojantiesiems į universitetus reikalauja Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS). Esą nėra sąžininga, kad už pinigus gali studijuoti visi, kas nori, net ir negabūs žmonės.
"To pasekmės tokios, kad universitetas neišmes tokio studento, kuris moka pinigus už mokslą, nes tai atneša lėšas, o paskaitų kokybė bus labiau derinama prie tų, kurie yra mažiau gabūs", - yra sakiusi LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.
Tuo tarpu Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė pažymėjo, jog konstituciškai nėra įmanoma nustatyti kartelės tiems į aukštąsias mokyklas stojantiems, kurie nori studijuoti už savo lėšas, bet esą negebančius studijuoti universitetuose būtų galima "atsijoti" jau studijų metu.
"Universitetai turėtų prisiimti atsakomybę, kad negebantys studijuoti, tai yra, akademinio standarto nepasiekiantys studentai, nestudijuotų toliau", - sakė V. Būdienė. Pasak jos, tą būtų galima pa