Pratęsimo dramą laimėję „Wolves“ triumfavo Lenkijoje

Antrąją pergalę iš eilės Europos taurės turnyre iškovojo Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (2-3) krepšininkai. Pastarieji šį kartą išvykoje po pratęsimo 99:92 (25:15, 22:22, 19:25, 18:22, 15:8) palaužė Sopoto „Trefl“ (0-5) komandą, vis dar liekančią be pergalės turnyre šį sezoną.

Susitikimą Lietuvos klubas pradėjo galingai ir pelnė pirmuosius 7 taškus be oponentų atsako (7:0). Ilgai jo laukti nereikėjo.

Pastarųjų atkarpa buvo netgi ilgesnė, 9-0, ir persvėrė rezultatą (7:9). Kalneliai tęsėsi ir toliau. Čia pat iniciatyvą į savo rankas stvėrė Vilniaus krepšininkai. Jie spurtavo taip pat 9-0 (20:11), o kėlinio pabaigoje įžengė ir į dviženklę zoną (25:15). Antrajame kėlinyje po dviejų tritaškiu „Vilkų“ pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų (31:18). Pratęsti sėkmingos atkarpos nepavyko, o aikštės šeimininkai netruko sumažinti atsilikimą (37:30).

Tiesa, svečių situaciją taisė atkarpa 6-0, leidusi į didžiąją pertrauką išeiti su 10 taškų persvara – 47:37.

Antrąją susitikimo dalį vėl sėkmingiau pradėjo svečiai (52:39), bet ilgai netrukus Lenkijos klubas pelnė 9 taškus be atsako ir labai pavojingai priartėjo (52:48). Atstumas dar labiau sumenko (59:58), tačiau vilniečius kėlinio pabaigoje gelbėjo taiklus Anthny Cowano Jr. tritaškis – 66:62. Atkarpų krepšinis tęsėsi ir toliau.

Lemiamą kėlinį „Vilkai“ pradėjo vėl atsiplėšdami nuo oponentų (74:67). Nors aikštės šeimininkai atsitiesė (76:74), tačiau tuoj pat sekė nauja „Wolves Twinsbet“ atakų lavina. A.Cowano Jr. tritaškis įkvėpė naujam spurtui ir svečiai vėl bėgo tolyn (84:76). Buvo likę žaisti 3 minutės, tačiau intrigos Vilniaus klubui išvengti nepavyko. Sopoto krepšininkai ketvirtį uždarė 8 taškais be atsako ir rezultatas tapo lygus (84:84).

Pergalę mėgino išplėšti A.Cowanas Jr., bet jo dvitaškis nebuvo tikslus ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 84:84.

Pratęsimą svečiai pradėjo tiesiog daužydami varžovus. Du tritaškiai ir atkarpa 10-0 leido greitai perimti iniciatyvą (94:84). Likus žaisti pusantros minutės, aikštės šeimininkai dar nebuvo nuleidę rankų ir sumažino atsilikimą (94:90). Svarbiu metu svečius patempė A.Cowano Jr. ir Kristupo Žemaičio baudų metimai (97:90).

Per likusias 18 sekundžių sukurti stebuklo Lenkijos komandai jau nepavyko – 99:92.

Aikštės šeimininkai šiose rungtynėse pataikė net 69 proc. dvitaškių (24/35), tačiau kamuolį prarado net 23 kartus. Savo ruožtu nugalėtojai iš dviejų taškų zonos metė dar taikliau – 70 proc. (23/33).

„Wolves Twinsbet“: Tre‘Shawnas Thurmanas 17 (3/3 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud., 5 praž.), Andrew Andrewsas 15 (5 rez. perd.), Anthony Cowanas Jr. (2/8 trit.), Garrisonas Brooksas (6/6 dvit., 9 atk. kam.) ir Jeffery Tayloras po 14, Kristupas Žemaitis 9, Marekas Blaževičius 7.

„Trefl“: Marcusas Weathersas 25 (8/9 dvit., 2/5 trit., 3/5 baud.), Jakubas Schenkas 19 (11/11 baud., 7 rez. perd., 5 praž.), Andy Van Vlietas 11 (5 praž.), Tarikas Phillipas 10 (7 at. kam., 7 rez. perd.), Aaronas Bestas ir Geoffrey Groselle (0/4 baud.) po 8.