Seimo kontrolieriaus įstaigos vadovas Romas Valentukevičius, savo iniciatyva atlikęs tyrimą dėl mažamečiams vaikams neskiriamų antivirusinių vaistų išsėtinei sklerozei gydyti, kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką, Seimo Žmogaus teisių ir Sveikatos reikalų komitetus.
Seimo kontrolierius prašo šiuo metu galiojančius teisės aktus sureguliuoti, kad vaikams, sergantiems išsėtine skleroze, kuri laikoma suaugusiųjų liga, tinkami vaistai ateityje būtų skiriami ne tik išskirtiniais atvejais, bet reguliariai.
Kaip pranešė Seimo kontrolieriaus įstaiga, pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus išsėtinei sklerozei gydyti labai veiksmingas medikamentas imunoglobulinas gali būti išrašomas tik pilnametystės sulaukiam asmeniui, be to, išsėtinė sklerozė nėra įtraukta į indikacijų, pagal kurias skiriamas imunoglobulinas, sąrašą.
„Dėl to atsiranda teisinė painiava, nes, jeigu pacientas neturi 18 metų, jis laikomas vaiku, o reguliarus gydymas imunoglobulinu vaikams nėra skiriamas“, - susidariusią padėtį aiškino R.Valentukevičius.
Anot Seimo kontrolieriaus, nors medikai yra geranoriški ir išskirtiniais atvejais skiria šį vaistą išsėtinei sklerozei gydyti, tačiau reikėtų imtis ir teisinės bazės koregavimo bei tobulinimo. „Būtina peržiūrėti įstatymuose įtvirtintą vaiko sąvoką. Tą privalu padaryti, kad sprendžiant konkrečius su medicina susijusius klausimus ši sąvoka nebūtų kliūtis gelbstint mažųjų pacientų gyvybes“, - pranešime spaudai cituojamas kontrolierius.
Išsėtinė sklerozė - centrinės nervų sistemos lėtinė liga, kuria serga daugiau nei 1 mln. žmonių pasaulyje. Ligos simptomai dažniausiai pasireiškia 20-40 metų žmonėms, bet gali ir anksčiau, paauglystėje.