• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus rudeniui įsibegėja ir sulčių spaudimo sezonas. Gyventojai atkakliai savo soduose renka obuolius bei kitas gėrybes, o nešdami į spaudyklas prašo įvairiausių sulčių derinių.

Prasidėjus rudeniui įsibegėja ir sulčių spaudimo sezonas. Gyventojai atkakliai savo soduose renka obuolius bei kitas gėrybes, o nešdami į spaudyklas prašo įvairiausių sulčių derinių.

REKLAMA

Spaudyklų atstovai atskleidė, kokius vaisius, daržoves, uogas ar net žoleles klientai prašo maišyti ir nuo ko priklauso sulčių kaina.

Dėl didelio klientų antplūdžio kainas kai kur jau žadama net pakelti, tačiau jos dar ilgai nepasivys sulčių kainų parduotuvėse, kur litras gėrimo gali kainuoti ir 13 kartų daugiau.

Tarp keisčiausių prašymų – peraugę agurkai ar cukinijos

Sulčių spaudyklų „Savos sultys“ atstovė spaudai Benita Lopatienė nurodė, kad įprastai sulčių spaudimo sezonas prasideda kartu su rugsėju, o pats pikas būna antroje mėnesio pusėje.

Pašnekovės teigimu, klientų srautai priklauso ir nuo oro sąlygų, ir nuo derliaus: „Būna dienų, kai atvažiuoja 100 klientų, bet būna ir 5 per dieną.“

REKLAMA
REKLAMA

Ji vardijo, kad populiariausi vaisiai sultims yra obuoliai, o su jais klientai dažnai maišo kriaušes, morkas, apelsinus, citrinas ir įvairiausias uogas.

REKLAMA

Tauralaukio sulčių spaudykloje, anot atstovų, be įvardytų derinių obuolius dažnai tenka maišyti ir su mandarinais, melionais, svarainiais ar net burokais.

O „Obuolių namų“ atstovai pastebi, kad klientai obuolius maišo ir so moliūgais, taip pat šiemet buvo ir nekasdienių derinių, pvz., obuoliai su imbieru ar mėta.

„Klientai dažnai naudoja ir savo vynuogių, aviečių ar aronijų derlių. Aronijos ir avietės suteikia malonų kvapą ir keičia sulčių spalvą“, – pridūrė pašnekovai.

REKLAMA
REKLAMA

B. Lopatienė irgi paminėjo, kad yra buvę įdomesnių atvejų: „Vienais metais klientas buvo atvežęs spausti peraugusių agurkų, bet buvo nusivylęs, nes sultys išėjo neskanios. Buvo atvežę spausti ir ananasų, ir cukinijų, ir net arbūzų.“

Spaudyklose litras sulčių net nesiekia 1 euro?

Spaudyklų atstovai nurodė, kad sultis spaudžia iš klientų atsivežtų vaisių, tad kainos priklauso tik nuo pakuotės talpos ir rūšies.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palyginus 5 skirtingų spaudyklų kainas (Vilniuje, Vilniaus rajone, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Ukmergėje, Radviliškyje, Kretingoje), paprastas 3 l maišelis sulčių su kraneliu visur kainuoja tiek pat – po 2,50 euro.

Stovintis 3 l maišelis sulčių atsieina 2,80 arba 3 eurus.

5 l pakuotė sulčių su kraneliu spaudyklose kainuoja 2,70 euro, 2,90 euro arba 3 eurus. O prie jos rekomenduojama kartoninė dėžė atsieina 50 arba 60 centų.

REKLAMA

Stovinti 5 l pakuotė sulčių visur kainuoja 3 arba 3,50 euro.

„Obuolių namai“ vardijo, kad į šias kainas įeina viskas: obuolių plovimas, smulkinimas, sulčių spaudimas, filtravimas, pakaitinimas, išpilstymas ir pakuotė.

O už 1 l nepasterizuotų sulčių klientų atsineštoje taroje irgi visur prašoma tiek pat – 40 centų. Tauralaukio sulčių spaudyklos atstovai aiškino, kad dažniausiai klientai tokias sultis spaudžiasi vyno ar sidro gamybai.

REKLAMA

Nors daugelyje spaudyklų kainos nuo pernai nesikeitė, Tauralaukio atstovai neslėpė, kad šią savaitę jas teks pakelti bent po 10 centų dėl pakuočių trūkumo, kadangi jas tiekiančios įmonės nepasiruošė tokiam klientų antplūdžiui.

Visgi, apibendrinant kainas spaidyklose, pirkdami spaustas sultis 3 l pakuotėse klientai už litrą apytiksliai sumoka 83 centus.

O pirkdami 5 l pakuotes klientai litrui sulčių apytiksliai išleidžia 60 centų.

Sultys parduotuvėse – net 13 kartų brangesnės

Internetinėje prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėje galima rasti tokias sulčių kainas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • 1,39 euro už 1 l obuolių sulčių „Rimi“;
  • 4,79 euro už 3 l obuolių ir kriaušių sulčių „Frutigo“ (1 l – 1,60 euro);
  • 5,29 euro už 3 l obuolių sulčių pakuotėje su kraneliu (1 l – 1,76 euro);
  • 5,39 euro už 3 l obuolių, apelsinų ir morkų sulčių pakuotėje su kraneliu (1 l – 1,80 euro);
  • 1,99 euro už 1 l obuolių sulčių „Cido“;
  • 2,49 euro už 1 l obuolių sulčių „Cappy“.

Lyginant su 5 l sulčių kaina spaudyklose, „Rimi“ pardavinėjamų sulčių litras atsieina nuo 1 iki 1,89 euro daugiau, o kai kurios kainos yra ir 4 kartus didesnės.

REKLAMA

Svetainėje „Barbora.lt“ kainos yra tokios:

  • už 2 l obuolių, vyšnių, arbūzų ir kitokių skonių „Tymbark“ sulčių – 2,39 euro (1 l – 1,2 euro);
  • už 3 l obuolių sulčių „Well done“ – 3,89 euro (1 l – 1,3 euro);
  • už 1 l obuolių sulčių „Elmenhorster“ – 1,89 euro;
  • už 1 l ekologiškų obuolių sulčių „Pfanner bio“ – 2,89 euro.

Lyginant su 5 l sulčių kaina spaudyklose, litras sulčių „Barbora.lt“ atsieina nuo 0,60 iki 2,29 euro daugiau, o kai kurios sultys yra ir 5 kartus brangesnės. 

REKLAMA

Internetinėje prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėje už sultis prašoma tiek:

  • 6,99 euro už 5 l obuolių sulčių „Iki ūkis“ (1 l – 1,40 euro);
  • 5,99 euro už 3 l pakuotę obuolių ir vyšnių sulčių „Mr. Fruct“ su kraneliu (1 l – 2 eurai);
  • 2,99 euro už 1 l obuolių, granatų ir aviečių sulčių „Hohes C“;
  • 3,99 euro už 1 l „Iki ūkio“ obuolių, morkų, imbierų arba obuolių, morkų ir burokėlių sulčių;
  • 7,99 euro už 1 l obuolių ir mangų sulčių „Rabenhorst“.

Lyginant su 5 l sulčių kaina spaudyklose, už litrą sulčių „Iki“ parduotuvėje gali tekti mokėti nuo 0,80 iki 7,39 euro daugiau. Taigi už litrą sulčių gali tekti mokėti 13 kartų brangiau.

tv3.lt

Žurnaliūga stengėsi parašyti sensaciją ir gavosi kaip visada nesamonė. Reikia lyginti ne tymabarkus, o tokias pačias sulčių pakuotes ir pamatysi kad skirtumas menkas. Bet kas skaitys ne sensaciją? Už ką žurnaliūga sumuštinį nusipirks
Jai pavogsi ne tik obuolius bet ir sulciu spaudimo masina tai bus dar pigiau...o jai dar elektros laida ant kaimynu uzmesi...
Natūralios obuolių sultys
Natūralios obuolių sultys
Jėga!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų