Vyriausiasis gydytojas Jonathanas Finnoffas teigė, kad 567 sportininkai iš Amerikos savo sveikatos istorijas užpildė ruošdamiesi kelionei į Japoniją. Maždaug 83 proc. jų atsakė, kad yra pasiskiepiję.
„83 procentai, iš tiesų, yra solidus skaičius, ir mes juo esame patenkinti“, – sakė J. Finnoffas.
JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, 56,3 proc. visų amerikiečių yra gavę bent vieną skiepo dozę.
Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) skaičiavimais, maždaug 85 proc. olimpinio kaimelio gyventojų yra pasiskiepiję. Tiesa, šis procentas yra paremtas kiekvienos šalies olimpinio komiteto ataskaitomis, ir nėra patvirtintas jokios nepriklausomos tyrėjų komandos.
Tačiau JAV olimpinio komiteto skaičiai yra patikimesni. Jie buvo gauti remiantis apklausomis, kurias sportininkai turėjo užpildyti dar prieš jiems atvykstant į Japoniją. J. Finnoffas sakė, kad komitetas tiek su pasiskiepijusiais, tiek nepasiskiepijusiais sportininkais elgiasi taip pat.
„Geriausia laikytis pozicijos, kad su rizika susiduria visi, ir bandyti mažinti šią riziką, laikantis veiksmingų apsisaugojimo nuo Covid-19 priemonių“, – sakė gydytojas.
Iki šiol žinoma, kad koronavirusu užsikrėtė du sportininkai iš JAV: paplūdimio tinklinio žaidėjas Tayloras Crabbas ir gimnastikos komandos pakaitinė narė Kara Eaker. TOK praneša, kad virusu Japonijoje iš viso užsikrėtė 13 sportininkų.
Pasiskiepijusių žaidėjų procentas susilaukė daugiausia dėmesio JAV olimpinio ir parolimpinio komiteto surengtos konferencijos metu. Tai gerokai skiriasi nuo paskutinės jų priešolimpinės spaudos konferencijos, vykusios prieš Pjongčango žiemos olimpines žaidynes. Tąkart, ką tik po buvusio gimnastikos komandos gydytojo Larry Nassaro teismo, daugiausia buvo kalbama apie federacijos vaidmenį kovojant su seksualine prievarta.
Nuo to laiko JAV olimpinis ir parolimpinis komitetas beveik visiškai pasikeitė.
Naująja vadove tapo Susanne Lyons, generaline direktore – Sarah Hirshland, o sporto veiklos vadovo pareigas dabar eina Rickas Adamsas.
Vadovybės pasikeitimo metu nebuvo akcentuojamas medalių siekis – didesnis dėmesys buvo skiriamas sportininkų sveikatai ir gerovei. Pagal medalių skaičių, JAV pirmavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse nuo 1996 m., kai iširo SSRS olimpinė komanda.
Tačiau S. Hirshland puikiai supranta, kad jos ir visos JAV olimpinės komandos pasirodymas vis tiek bus vertinamas pagal iškovotus medalius.
„Ar JAV komanda atvyksta čia, tikėdamasi laimėti daugybę medalių? Žinoma, kad taip“, – sakė S. Hirshland.
Tačiau lūkesčius temdo suvokimas, kad visus planus aukštyn kojomis gali apversti koronaviruso protrūkis.
„Sportininkai išmoko jaustis patogiai, jausdamiesi nepatogiai, – sakė R. Adamsas. – Jie tai jau patyrė, o savo lūkesčius ateinančioms 17-ai dienų tikimės nustatyti vadovaudamiesi principu, kad viskas gali pasikeisti.“