Kiekvienais metais, atšilus orams ir gatvėse padaugėjus dviračių, policijoje atitinkamai užregistruojama daugiau dviračių vagysčių. Pareigūnai ragina gyventojus imtis visų įmanomų priemonių šioms transporto priemonėms apsaugoti.
Gyventojai turėtų atminti, kad norint išvengti vagystės, nederėtų net trumpam laikui palikti dviračių prie parduotuvių, įstaigų ar kitose viešosiose vietose neprirakintų. Verta pagalvoti apie kokybišką spynelę dviračiui apsaugoti. Jeigu tokią ketinate įsigyti, atkreipkite dėmesį, kad grandinė būtų storesnio ir tvirtesnio metalo.
Nerekomenduojama dviračių palikti daugiabučių laiptinėse, rūsiuose ar kitose bendro naudojimo patalpose. Būtina gerai apsaugoti sandėliukus, garažus ar pagalbines patalpas, kur yra laikomi vertingi daiktai, tarp jų ir dviračiai, mopedai, motociklai. Dviračių nakčiai kiemuose neturėtų palikti ir nuosavų namų gyventojai.
Įsigiję dviratį užsirašykite jo numerį
Policijos pareigūnai pataria savininkams nufotografuoti savo turimus dviračius. Vagystės atveju nuotrauką būtų galima panaudoti ieškant dviračio arba jį atpažįstant, jei pavyksta pavogtą transporto priemonę rasti.
Taip pat patariame, kad įsigiję dviratį užsirašytumėte jo numerį ir vagystės atveju, būtinai praneštumėte policijai apie vagystę, nurodydami dviračio numerį. Numeris bus suvestas į Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registrą, kur jis bus viešai matomas.
Norint pranešti policijai, nebūtina vykti į policijos įstaigą, siūlome naudotis policijos portalu www.epolicija.lt. Pranešant per portalą prisistatykite (autorizuokitės) naudojant elektroninę bankininkystę, ar kitas sistemas, tuomet galėsite gauti išsamią informaciją apie pranešimo nagrinėjimo eigą ir priimtus sprendimus.
Gyventojams, kurie planuoja įsigyti nenaujus dviračius, policija siūlo aktyviai naudotis specialiai sukurtu Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registru, kurį rasite Policijos departamento prie VRM interneto svetainėje www.policija.lt, skyriuje „Paieška policijos duomenų bazėse“. Įvedę dviračio numerį registre, matysite, ar jis ne vogtas.
Atkreipiame dėmesį, kad į šį registrą suvedami ne tik dviračių, bet ir kitų vogtų daiktų numeriai (pvz., mobiliųjų telefonų), todėl šiame registre, prieš perkant naudotą daiktą, galima pasitikrinti ir kitus numeruotus bei galimai vogtus daiktus.
Pažymėtas daiktas atbaido ilgapirščius
Veiksminga ir nieko nekainuojanti dviračių apsaugos nuo vagių priemonė – jų žymėjimas policijoje. Pareigūnai kviečia visus norinčius pažymėti dviratį kreiptis į bet kurią Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato įstaigą arba laukti nuo gegužės mėnesio prasidėsiančių viešų akcijų. Tam reikia atsivežti dviratį, turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir žymimo daikto įsigijimo dokumentus. Dviratį pareigūnai užregistruos, specialia priemone pažymės jo rėmą ir užklijuos lipduką su užrašu „Pažymėta policijoje“. Lipdukas ant dviračio rėmo įspės tuos, kurie kėsinsis į šį turtą. Vagystės atveju policijoje pažymėtą dviratį bus lengviau surasti ir atpažinti.
Elena Kotienė, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Organizacinės grupės vyresnioji specialistė