M.Houellebecqo – vieno garsiausių ir labiausiai į kitas kalbas verčiamų Prancūzijos rašytojų – šeštasis romanas „Pasidavimas“ (Soumission) kalba tokia tema, kuri beveik neabejotinai kurstys debatus šalyje tęsiantis politiniam ir ekonominiam sąmyšiui.
Autorius įsivaizduoja, kaip Prancūzijoje įkurta Musulmonų brolijos partija 2022 metų prezidento rinkimuose įveikia Marine Le Pen (Marin Le Pen) vadovaujamą kraštutinių dešiniųjų Nacionalinį frontą (FN) ir kaip susidaro sąlygos pirmajai per šalies istoriją islamiškai vyriausybei, kuriai vadovauja prezidentas Mohamedas Ben Abesas.
Sorbonos universitetas, kuriame dirba romano pasakotojas Fransua, tampa Paryžiaus Sorbonos islamo universitetu, moterys atsisako vakarietiškų drabužių ir renkasi hidžabą, o islamo neišpažįstantys profesoriai yra priversti atsiversti arba netenka darbo.
56 metų M.Houellebecqas 2001 metais sukėlė pasipiktinimą viename interviu pareiškęs, kad „pati kvailiausia religija, pripažinkime, yra islamas“. Tačiau šį kartą rašytojas neigia norėjęs šokiruoti.
„Negaliu pasakyti, kad ši knyga yra provokacija – jei tai reiškia sakyti dalykus, kuriuos laikau iš esmės neteisingais, vien tam, kad panervinčiau žmones“, – sakė jis literatūros žurnalui „The Paris Review“ prieš jo romano išleidimą.
Jo knygoje pateikiamas išgalvotas scenarijus, jis pripažįsta, „nėra labai realistiškas“.
„Pirma, – ir tai sunkiausias įsivaizduoti dalykas – musulmonams turėtų pavykti sutarti vieniems su kitais“, – sakė rašytojas.
Pasak jo, jei toks talentingas politikas, kaip jo išgalvotas Ben Abesas, įsiveržtų į sceną, kokia nors musulmoniška partija būtų tikėtina, bet „tam prireiktų daugiau laiko nei septyneri metai, ... toks procesas užtruktų kelis dešimtmečius“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.