„Neapsakoma“, „pribloškianti“, „stingdanti kraują“ fotografija... Nuotrauka susilaukė daugybės epitetų ir užkūrė tikrą diskusijų audrą, privertusią aiškintis ir kariuomenės generalinį štabą.
Kilusias kalbas kiek apramino pats nuotraukos autorius Issoufas Sanogo, kuris tą dieną lydėjo prancūzų kariškius į Niono prefektūrą. Fotografas kukliai pasakojo, kad „šios nuotraukos istorija yra daug banalesnė, negu galima būtų pagalvoti“.
„Tuo metu kaip tik netoliese leidosi malūnsparnis, kuris sukėlė didžiulį smėlio debesį, – pasakoja I. Sanogo. – Visi netoliese buvę kariai instinktyviai uždengė veidą bandanomis, kad neprisirytų smėlio. Vakarėjo. Saulės spinduliai krito kiaurai medžių šakas ir malūnsparnio sukeltą dulkių debesį. Apšvietimas buvo labai gražus. Aš pastebėjau karį su keista bandana, nufotografavau. Ši fotografija yra natūrali. Vyrukas tiesiog stovėjo uždengęs veidą nuo dulkių ir laukė, kada nusileis malūnsparnis. Be to, niekas netrukdė man fotografuoti.“
I. Sanogo nesupranta, kodėl kilo triukšmas, tuo labiau, kad nė vienas prancūzų kariuomenės atstovas jam nieko dėl to nesakė.
Įvairiai spaudoje ar ekspertų vertinama nuotrauka kariuomenės vadovybei, atrodo, nepatiko.
„Toks elgesys yra nepateisinamas“, – spaudos konferencijoje pareiškė prancūzų kariuomenės generalinio štabo atstovas Thierry Burkhardas. „Ši fotografija neatspindi to, kuo Prancūzija užsiima Malyje. Prancūzų kareiviai ten rizikuoja savo gyvybėmis“, – pažymėjo jis.
Į klausimą, ar kareivis nuotraukose bus nubaustas, T. Burkhardas atsakė, kad „šiuo metu mes nustatinėjame jo tapatybę“. Fotografas I. Sanogo teigia, kad nenutuokia, kas buvo tas kareivis nuotraukose. „Aš tikiuosi, kad jie niekada nenustatys, kas buvo tas kareivis. Aš netgi nesu įsitikinęs, ar tas vyrukas išvis žino, ką apie jį kalba žmonės“, – internetiniame dienoraštyje pasakojo I. Sanogo.