Prancūzijos žmogaus teisių gynėjai pasmerkė valdančiosios UMP partijos parlamento nario Thierry Mariani‘o pasiūlymą įvesti DNR testus imigrantų šeimų nariams, prašantiems ilgalaikės Prancūzijos vizos. Nuogąstaujama, kad atsisakę atlikti testą, kuris oficialiai nebūtų privalomas, asmenys vizos negautų, penktadienį rašo „Guardian Unlimited“.
Imigracijos įstatymo pataisa Prancūzijos parlamente turėtų būti svarstoma kitą savaitę. T. Mariani teigia, jog DNR testai, už kuriuos tektų mokėti patiems imigrantams, padėtų spręsti suklastotų gimimą ir santuoką liudijančių dokumentų, su kuriais į Prancūziją atvyksta dalis išeivių iš Afrikos, apsimetančių Prancūzijos piliečių giminėmis, problemą. Kiekvienais metais Prancūzijos imigracijos tarnyba sulaukia maždaug 23 tūkst. prašymų išduoti vizas nepilnamečiams asmenims.
Prancūzijoje abejojama ne tik dėl naujosios pataisos etinio pagrindo, bet ir dėl su pataisa susijusių praktinių problemų. Įvairios visuomeninės bei politinės jėgos baiminasi pablogėsiančių diplomatinių santykių su buvusiomis Prancūzijos kolonijomis, visų pirma Šiaurės Afrikoje, ir prieštarauja dėl pernelyg didelės DNR testo kainos.
Prancūzijos įstatymai griežtai riboja DNR testų naudojimą. Genetiniai tyrimai leidžiami tik medicininių ar mokslinių tyrimų tikslais bei išimtiniais atvejais, kai būtina nustatyti tėvystę.
Imigracijos įstatymo pataisa – viena iš pagrindinių Prancūzijos prezidento Nikolas Sarkozy žadėtų reformų. Vienas iš N. Sarkozy pažadų – 2007 metais iš šalies deportuoti 25 tūkst. nelegalių imigrantų.