• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje dar nedygo pirmieji golfo sporto daigai, o Arnas Kaunas jau mojavo golfo lazda ir smūgiavo į kamuoliuką. Dešimties metų su tėvais į Prancūziją persikėlęs berniukas svečioje šalyje netruko susipažinti su šia jau olimpine sporto šaka, o prieš daugiau nei dvejus metus tapo profesionalu.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Vilniuje Lietuvos atvirojo Lietuvos golfo čempionato pristatyme dalyvavęs 22 metų A. Kaunas pasakojo, kad vaikystėje svajojo žaisti tarp elito sportininkų, o dabar turi realų šansą su jais susigrumti aikštyne. Liepos mėnesį jis žais Europos turo varžybose Maskvoje, kur atvyks pirmojo dešimtuko žaidėjai ir netgi pats reitingo lyderis Tigeris Woodsas.

REKLAMA

„Tai bus tik vienas iš penkių svarbiausių turnyrų šį sezoną. Iš viso šįmet planuoju dalyvauti 12 turnyrų“, – kalbėjo A. Kaunas. Tulūzos mieste gyvenantis vaikinas ten baigė Tarptautinio verslo studijas ir laisvai kalba tiek lietuviškai, tiek prancūziškai.

„Čia dažniausiai ir treniruojuosi. Ypač žiemą. Tiesa, jei temperatūra nusileidžia iki 5 laipsnių šilumos, išvažiuoju kur šilčiau, į Ispaniją. Jei Lietuvoje būtų toks gražus oras, pasilikčiau čia“, – juokiasi A. Kaunas. Netrukus jis prisipažįsta, kad yra tikras Lietuvos patriotas.

REKLAMA
REKLAMA

„Prie Arno Kauno pavardės visuomet matysite užrašą „Lietuva“. Svarbu, kad pati Lietuva manęs neužmirštų“, – tikino golfo profesionalas.

– Kuo patį patraukė golfas?

– Viskuo. Psichologinių dalykų yra. Reikia viską daryti su galva ir technika. Daug reikia treniruotis. Jei nežaidi dvi tris dienas – pajauti. Turi būti ryšys tarp lazdos ir kamuoliuko. Kasdien reikia treniruotis po kokias 4 valandas, kad atsirastų „automatiškumas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kiek metų žaidėte mėgėjų ir kiek profesionalų golfą?

– Šie metai bus antri metai, kai esu profesionalus golfo žaidėjas. Man buvo 19 metų, kai perėjau į profesionalus.

– Kuo skiriasi mėgėjai nuo profesionalų?

– Profesionalai daugiau rizikuoja. Arba jie viską laimi, arba nieko. Žaidžia daug agresyviau ir treniruojasi nepalyginamai daugiau. Atranka tikrai nelengva ir patekti į profesionalų pasaulį nelengva.

REKLAMA

– Kaip atrodo profesionalaus golfo žaidėjo diena?

– Beveik visą dieną treniruojuosi. Vakarais dar fizinis pasirengimas. Sveikai gyvenu. Anksti guluosi ir anksti keliuosi, kuo daugiau laiko praleidžiu aikštynuose. Mažiausiai 5 valandas kasdien.

– Išlaidas padengia rėmėjai?

– Visi profesionalai gyvena iš rėmėjų. Privaloma turėti rėmėjus. Yra kelionės, maistas, gyvenimas, registracija, lazdos, inventorius. Visi žaidėjai ir išgyvena iš rėmėjų.

REKLAMA

– Ko tikitės iš Europos turo?

– Aukščiausios lygos turnyras. Stengsiuosi tinkamai pasiruošti ir parodyti geriausia. Mažas būdamas dažnai svajodavau apie Europos turą, o dabar turiu galimybę dalyvauti. Reikia atiduoti visas jėgas. Turnyras vyks Maskvoje, kur kasmet vyksta „Challenge Tour“ varžybos. Dalyvių bus apie 130 profesionalų. Nežinau, ar bus Tigeris Woodsas, bet pirmo dešimtuko žaidėjų tikrai bus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kaip vertinate savo šansus?

– Jei seksis, stengsiuosi laimėti. Žinoma, tai šansas. Treniruojuosi rimtai, tikiuosi pasiseks. Norisi kuo geriau pasirodyti.

– Kaip įsivaizduojate Lietuvos golfo ateitį?

– Lietuvos golfui 13 metų. Mažoka. Tačiau po truputį atsiranda aikštynai, aikštelės prie mokyklų. Visa tai populiarina šį sportą. Reikia padėti žmonėms suprasti, kad golfą gali žaisti visi, ne tik turtingi žmonės. Lietuvoje vis dar galvojama, kad tai – turtingųjų sportas. Tai reikia keisti. Kuo daugiau žaidėjų pateks į Europos turo varžybas ir olimpines žaidynes, tuo labiau padės populiarinti golfą Lietuvoje.

REKLAMA

Olimpiados atrankai reikalingas reitingas. Kelintas dabar esate?

– Kol šiemet nesudalyvavau pirmame profesionaliame ture, negaliu pasakyti. Dabar laukiu pirmų turnyrų, kuriuose pasirodysiu ir uždirbsiu taškų.

– Ar apie Rio de Žaneiro olimpiadą pagalvojate?

– Noriu sudalyvauti. Tai kiekvieno sportininko svajonė. Bet tai labai sudėtinga. Kiekvienas turi šansą. Reikia jį pagriebti. Dėl to ir dirbu. Jei nepavyks patekti į šią olimpiadą, mėginsiu į kitą. Brazilijoje olimpiada vyks po 3 metų, man bus 25. Tai vyriška jėga ir pikas golfe. Tikiuosi, kad man pasiseks.

Golfas labai populiarus pasaulyje. Manau, daug žmonių atvažiuos į Braziliją, kad pažiūrėtų golfo olimpinį turnyrą. Susidomėjimas didelis. Pažįstu daug profesionalų, kurie svajoja apie olimpiadą.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Lietuvos atvirajame golfo čempionate – rekordinis užsieniečių dalyvių skaičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų