Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Siauromis Paryžiaus gatvelėmis rieda traktoriais važiuojantys ūkininkai ir prie pat įvažiavimo į sostinės geležinkelio stotį pila tonas grunto ir padangų.
Ūkininkai jau protestavo sausį, o pradėję naują protestų bangą, užblokavo kelią į Paryžių ir įkūrė stovyklą pačiame greitkelio viduryje. Tačiau šį kartą mitingo priežastis – būsimas Europos Sąjungos susitarimas su Pietų Amerikos ekonominiu aljansu „Mercosur“. Prancūzai nenori, kad vietos parduotuvių lentynose atsirastų pigi, nekokybiška mėsa, cukrus ir kukurūzai iš Brazilijos, Argentinos ir kitų šio regiono šalių.
„Mes galime gaminti paukštieną, jautieną, mums nereikia importuoti visų šių dalykų iš šių šalių, ypač, kai jie iš tikrųjų nėra tokios pat kokybės kaip pas mus“, – sako ūkininkas David Lavenant.
Neįvykdė duotų pažadų
Žiemą protestuose aktyviai dalyvavęs 25 metų ūkininkas Armelle piktinasi valdžios institucijomis, kurios taip ir neįvykdė pavasarį duotų pažadų.
„Prašėme supaprastinti administracines procedūras, padidinti produkcijos kainas ir ūkininkų pajamas, bet to vis dar neturime“, – kalba ūkininkė Armelle Fraiture.
Pieno gamintoja kartu su savo draugu kasdien prižiūri daugiau kaip 100 karvių ir augina kviečius bei burokėlius joms šerti.
„Dirbame mažiausiai 70 valandų per savaitę. Yra ūkininkų, kurie gali uždirbti 1 500 arba 2 000 eurų. Tačiau pagal valandinį įkainį, jei paskaičiuosite, tai tikrai nėra daug. Nemanau, kad yra daug žmonių, kurie sutiktų dirbti už tiek“, – teigia ūkininkė.
Brazilija siekia, kad „Mercosur“ ir Briuselio susitarimas, kuriuo bus suteikta žalia šviesa importuoti tūkstančius tonų žemės ūkio produktų, būtų pasirašytas jau šio mėnesio pabaigoje. Tačiau Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas siekia, kad dėl šio susitarimo būtų deramasi iš naujo.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.