„Jis gyveno normalų gyvenimą. Turi šeimą, dirba. Tyrimų metu buvo patikrintas jo IQ – jis pasiekė 84 balus („Reuters“ skelbiama, kad vyras surinko 75 balus, – red. past.), kas yra šiek tiek žemiau vidurkio… Taigi, šis asmuo nėra iš pačių šviesiausių, bet puikiai socialiai adaptavęsis“, – Kanados portalui CBC pasakojo psichologas Axelis Cleeremansas.
Ligoninės medikai peržiūrėjo jo sveikatos istoriją, pamatė, jog dar kūdikystėje jam į galvą buvo įstatytas šuntas, specialus vamzdelis, kuris leidžia pašalinti hidorcefalijos skystį – vandenį smegenyse.
Pats šuntas iš jo galvos buvo pašalintas sulaukus 14 metų. Medikams atlikus pakartotiną MRT tyrimą paaiškėjo, kad vyro smegenys yra faktiškai sunykusios, jų likę tik apie dešimtadalį buvusio turinio.
Skelbiama, kad 44-erių vyras turėjo šeimą, du vaikus ir dirbo valstybės tarnautoju. Tiesa, jo pareigos nėra nurodomos, kaip ir tai, koks buvo tolimesnis jo likimas.
A. Cleeremansas yra kognityvinės psichologijos mokslininkas, dirbantis Briuselio universitete, pirmą sykį išvydęs šį atvejį, kuris buvo aprašytas dar 2007-aisiais moksliniame žurnale „Lancet“, pavadino jį „medicininiu stebuklu“, kuris taip pat kelia iššūkį teorijoms apie sąmonę.
Pediatras ir smegenų defektų specialistas Maxas Muenke, komentuodamas šį atvejį taip pat neslėpė susižavėjimo smegenų gebėjimu prisitaikyti. „Jeigu kažkas vyksta labai lėtai tam tikrą laiką, dešimtmečius, tai skirtingos smegenų dalys perima tas funkcijas, kurias normaliu atveju atlieka nustumtos į šalį“, – aiškino jis.