Tiek Europa, tiek Jungtinės Valstijos priėmė vadinamuosius lustų įstatymus, siekdamos paskatinti investicijas į šį sektorių, nes vis labiau baiminamasi, kad Kinija gali tapti nepavejama pasaulinėje pasiūloje.
Lustai yra labai svarbus kiekvieno elektroninio įrenginio komponentas, pradedant išmaniaisiais telefonais ir baigiant elektromobiliais, o tiekimo grandinių kontrolė tapo pagrindiniu didžiausių pasaulyje prekybos blokų prioritetu.
Prancūzijos ekonomikos ministerija nurodė, kad valstybės pagalba bus didžiausia subsidija, kurią ji pasiūlys nuo 2017 metų.
Lėšos bus skirtos 7,5 mlrd. eurų vertės projektui, apie kurį praėjusiais metais buvo paskelbta, kad jį vykdys Europos tarptautinė įmonė „STMicroelectronics“ ir JAV bendrovė „GlobalFoundries“.
Europos lustų įstatymas sušvelnino valstybės pagalbos taisykles, kurios paprastai draudžia tokias dosnias išlaidas, nes juo siekiama suburti 43 mlrd. eurų investicijų, kad 2030-ųjų blokas gamintų 20 proc. pasaulinės lustų pasiūlos.
Šiuo metu Europai tenka mažiau nei 10 proc. pasaulinės lustų pasiūlos, o didžioji dalis pasaulinės produkcijos gaminama Taivane.