Didelio populiarumo sulaukusios kūrybinių industrijų studijos, kurias rengia Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), šiemet turi pasekėją. VGTU jau renkamos pirmosios grupės pramogų industrijų studijų programai. Būsimiesiems bakalaurams žadamos plačios karjeros galimybės dirbant interneto, televizijos, kino, radijo, spaudos ar renginių organizavimo įmonėse, orientuotose į pramogas.
Jauniausias amžiumi, bet populiarumu nenusileidžiantis kitiems, VGTU Kūrybinių industrijų fakultetas plečiasi: rudenį jį papildys dar daugiau jaunų ir kūrybingų žmonių, norinčių savo ateitį sieti ne tik su menais, bet ir su pramogų rinka.
„Kūrybinės industrijos apima platų menų ir jų vadybos ratą, bet tokie svarbūs aspektai kaip sportas ir turizmas į jį neįeina, tad naujoji studijų programa – pramogų industrijos - bus universalesnė,“ – sako vienas pramogų industrijų studijų programos rengėjų VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto profesorius Tomas Kačerauskas.
Studijuodami pramogų industrijas studentai įgis kūrybinių, komunikacinių, vadybinių ir technologinių kompetencijų, reikalingų būsimoje veikloje. Absolventai gebės organizuoti, plėtoti ir tobulinti pramogų veiklas, tad po kelerių metų Lietuva gali tikėtis kokybiškų mados, kino, teatro ar kitokių pramoginių renginių proveržio.
Dauguma baigusių giminingą kūrybinių industrijų studijų programą patys susikuria sau darbo vietą ir teikia kūrybines paslaugas. „Pramogų industrijų studentai per ketverius mokslo metus gaus beveik 80 kreditų iš verslo vadybos dalykų, tad galima drąsiai teigti, kad jie bus kompetentingi tiek verslo, tiek pramogų srityse, tad pramogų verslo kūrimas jiems tikrai nebus problema,“ – sakė T. Kačerauskas.
Abiturientams, stojantiems į pramogų industrijų studijų programą, konkursinis balas vedamas iš istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos egzaminų rezultatų bei informacinių technologijų metinio pažymio.
2012–2013 mokslo metais VGTU kūrybinių industrijų studijų programa užėmė šeštąją vietą tarp populiariausių specialybių iš visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Ją pirmuoju numeriu savo pageidavimų sąraše įrašė net 417 stojančiųjų.
VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.