Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Gedimino kalną geriau sutvarkykite, mažiau tas nesąmonęs rašę !!!
Kol Lietuviui reikės " savo daržo", savo" rūtų darželio", mąstymas nesikeis, tol bus aktualu kapų uždengimas plokštėmis. Ekologiškas būdas yra per sunkus fiziškai ir per daug reikalaujantis laiko ir piniginių resursų. Kai pilnai subręsime, galėsime pagaliau atsisakyti senų tradicijų, bus galima pakalbėti apie ekologiškas pievutes, alėjas ar kolumbariumų miestelius. Dabar- kolumbariumų neužtenka, kapų priežiūra tampa našta gyviesiems. Lieka viena išeitis- dengti plokšte ir kelis kartus per metus aplankyti ir uždegti žvakutę
Galim pradėt griauti kelius,namus,nes per juos ir lietaus vanduo nepatenka į žemę.
Plokštės, tai egoizmas, nes tai jau kaip namų statyba kapinėse. Nėra kam tvarkyti arba tingi, tai užleisti vietą reik kitiems mirusiems. Pvz. Tėvai mirę prieš 30 metų, bet vaikai jų sumasto uždėti plokštes nors niekas ten nežada laidotis.Tai lygtai užima vietą dar 50čiai-100metų. Tai ne egoizmas?.
Man patiktų, jei kapinėse būtų tik žolytė ir maža atminimo lentelė ir mokėtume metinį mokestį savivaldybei už žolytės tvarkymą.
Stipriai kažkam galvos pašalusios.
Ir kolumbariumas įkaista, ir vandens nepraleidžia. Statykime medinius, geriau kartotinius, bus ekologiška, tvaru. Gėda skaityti tokias mintis ir dar docentės aiškina kur vanduo nuteka, o kur ne. Atrodo, kad kapinių plotas yra monolitinis. Nupušimas aukščiausio lygio.
Tos plokštės tai kaip kokie protezai - nenatūralu ir be skonio
Čia gėlininkų prašymu sukurpėte rašliavą.
AUTOREI SU GALVA VISKAS GERAI ???????
Pirmiausia norint kapus prižiūrėti. reikia kad būtų įmanoma pasiekti kaimuose esančias kapavietės o tai visur tik viešasis transportas panaikinamas nei kuo atvažiuoti ypač rajonuose ,o senesnio amžiaus žmogus nebegali važiuoti automobiliu nuosavu,o beto pasirūpinti geriau reikėtų kad visus rajono kampelius ir kapines būtų galima atvykti viešuoju transportu ,kad ne važiuotų kiekvienas su automobiliais,nes nuo to gamtai žala dar didesnė.Todel žmonės gyvenantis už kelių šimtų kilometrų priversti užkonservuoti plokštėmis kapavietės,nes tuoj pat po kelių metų tą kapavietės žemė ir kapas bus paskelbtas netvarkomu ir atiduotas.O firmos kurios tvarko kapus labai brangiai kainuoja ir ne visada tvarkingai prižiūri. O dėl lietaus tai gamtos stichijos niekas nesustabdys ir sutvarkys nes jau dabar lyja ir purvinas lietus ir užterštas visokiom cheminėmis medžiagomis.Taip kad gamta ne sutvarkoma ir visai nesvarbu ar kapas dengtas ar ne.
@Galvokim Tai jau taip .Visuomenė sensta,kai kurie objektyviai vertindami savo sveikatos galimybes nebenori vairuoti o maršrutiniai autobusai nuimti. bet šnekama apie ekologoją.Pati kalbėjau su moterimi kuri maršrutiniu autobusu vykdavo tvarkyti tėvų kapų, ir už 4 val tas autobusas vėl grįždavo,tai tuo pačiu nueidavo į netoliese esantį miestelį,pavaikščiodavo ,pavalgydavo,kavos išgerdavo,žodžiu pakeisdavo aplinką.Dabar tik daug kalbėta,daug žadėta,visokie projektai,kad tik kuo ilgiau būtų senyvo amžiaus žmonės savarankiškesni,bet realiai tai viskas jiems apribota,nurašyti,jei tai ne didmiesčiai.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų