Ministerija skelbia tyrimui atrinkusi 100 Alytaus miesto ir rajono gyventojų, taip pat 100 žmonių, gyvenančių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir jų rajonuose.
Šie žmonės atrinkti atsitiktinai iš Gyventojų registro, taip pat bus tiriama ir 100 gaisre dalyvavusių bei nedalyvavusių ugniagesių sveikata.
Pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos bus tiriamos žmonių kraujyje ir/ ar šlapime, be kita ko, visi tyrimo dalyviai turės nurodyti savo gyvenamosios ir darbo aplinkos rizikos veiksnius, sveikatos būklę, sveikatos istoriją, socialinius ir ekonominius veiksnius, gyvenseną, amžių, lytį, ūgį, svorį ir kita.
Ministerija žada apibendrintus ir nuasmenintus tyrimo rezultatus pateikti visuomenės sveikatos specialistams, mokslininkams bei visuomenei.
Be kita ko, tyrimo dalyviai irgi galės gauti asmeninius tyrimo rezultatus, jeigu to pageidaus.
Tyrimą vykdys Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras bei Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras.
Šių institucijų darbuotojams talkins Nacionalinis kraujo centras – jis deleguos savo darbuotojus kraujo mėginių paėmimui, suteiks saugos reikalavimus atitinkančias patalpas.
BNS primena, kad šis tyrimas kainuos 399,4 tūkst. eurų.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.
Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro buvo paskelbta ekstremali situacija, mieste ji buvo atšaukta balandžio viduryje, rajone ji galioja iki šiol.