Pasak departamento, taip yra todėl, kad reikia surinkti ir patikrinti informaciją iš įvairių institucijų, duomenys yra seni.
„Yra gautas ministrės pavedimas, pradėtas tyrimas“, – BNS antradienį nurodė Migracijos departamento atstovas Rokas Pukinskas.
Pasak jo, duomenys apie asmens Lietuvos pilietybę yra seni ir prireiks laiko juos patikrinti.
„Bus renkama informacija iš kitų institucijų ir kol kas apie tyrimo pabaigos terminą kalbėti sunku“, – teigė R. Pukinskas.
„Greiti sprendimai, matyt, nėra įmanomi, nes reikia surinkti daug informacijos“, – pridūrė jis.
Teisėsaugai pirmadienį paskelbus apie baigtą ikiteisminį tyrimą, kuriame E. Manovas įtariamas šnipinėjęs Rusijai, A. Bilotaitė pavedė Migracijos departamentui ištirti, ar asmuo prieš 20 metų teisėtai įgijo Lietuvos pilietybę.
Anot ministrės, nustačius, kad įtariamasis įgijo pilietybę pateikęs suklastotus dokumentus ar kitokiu apgaulės būdu, būtų kreipiamasi į administracinį teismą dėl pilietybės netekimo.
Teisėsauga E. Manovo tapatybės neatskleidžia, ją naujienų agentūrai BNS patvirtino šaltiniai.
Prokuratūros duomenimis, įtariamasis galimai nuo 2018-ųjų veikė Rusijos karinės žvalgybos GRU užsakymu ir rinko ją dominančią ne įslaptintą, tačiau minėtai valstybei aktualią informaciją apie Lietuvą.
Prieš tai įtariamas šnipas gyveno Rusijoje, vėliau atvyko į Lietuvą, susikūrė tapatybę, įstojo į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją.
E. Manovas 2011 metais su TS-LKD kandidatavo rinkimuose į Šiaulių miesto tarybą, priklausė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių filialo tarybai, 2014 metais Šiauliuose pristatė savo fotografijų parodą „Lietuva – mano širdyje“.
Ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo pradėtas sausį, byla netrukus bus perduota teismui.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!