„Didžiausia bėda buvo piktžolės braškyne, nes kai uogos prasidėjo ir nuo to laistymo jos vis augo ir augo įsimetė uogų pūvinys. Galvojau gal čia problema krūmuose, bet čia iš tikrųjų problema buvo visoje žemės paruošimo pradžioje“, – tikino pradedantis ūkininkas.
Jis išsiaiškino, kad iš rudens suartą žemę reikėjo bent porą metų palaikyti pūdyme, kad išnaikintų visas pikžoles.
„Gavosi, kad kuo daugiau vandens laistėme, tai ir kartu augo piktžolės, kurios užgožė mūsų uogas ir šiemet derlius buvo silpnas palyginus, kiek jo turėtų būti“, – teigė T. Kvieska.
Laidos konsultantė, augalų apsaugos specialistė dr. Elena Survilienė, įvertinusi Tautvydo braškyną, įžvelgė kelias esmines čia padarytas klaidas.
„Pirmiausia, čia buvo piktžolėtas labai laukas, savaime aišku prapūtimo nėra. Kada yra žolė aukščiau pačių augalų, lapai platūs, kaip burės stovi, ir viskas užgožta. Pačios uogos, atsidūrusios žemai, jos tiesiog ten šuto“, – teigė E. Survielienė.
Pasak E. Survilienės, kuo daugiau buvo drėgmės, tuo labiau braškių lauke plito pūvinys. Jaunasis ūkininkas skaičiuoja, kad į braškes investavo netoli penkių tūkstančių eurų ir, jei nebūtų padaryta klaidų, pinigai būtų atsipirkę jau pirmais metais.
Visą laidos ištrauką ir daugiau patarimų braškių augintojams rasite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių ūkis“ žiūrėkite sekmadieniais 8:30 val. per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: