Pajamos iš mokesčių – dalies pelno, akcizų, savivaldybių savarankiškų pajamų nukreipimas civilinei saugai bei metams pratęsto Solidarumo įnašo – fondą pasieks nuo 2025 m.
Jau nuo spalio 1 d. apsilankius www.gynybosfondas.lt galima patogiai skirti savanorišką įmoką Gynybos fondui – vos keliais paspaudimais atlikti bankinį pavedimą ar mokėjimą kortele, arba sukurti periodinį mokėjimą.
Prie šalies gynybos nuo spalio 10 d. galima prisidėti ir kitu būdu – paskolinti valstybei, įsigyjant gynybos obligacijų. Tiek skirti paramą, tiek paskolinti valstybei galės kiekvienas – žmonės ir verslas bei kitos organizacijos.
„Vieningai susitarėme, jog kritiškai svarbiems mūsų poreikiams – Vokietijos brigados priėmimui, nacionalinės divizijos vystymui ir kontrmobilumo priemonėms – įgyvendinti reikia 3 proc. BVP finansavimo, o visus kitus poreikius, kurie viršija 3 proc. BVP ribą – sutarta įgyvendinti sukuriant patogesnes paramos galimybes ir skolinantis per gynybos obligacijas. Atsižvelgėme į visuomenės ir politinių partijų pasiūlymus ir sukūrėme priemonę, skirtą paremti gynybos finansavimą. Gynybos obligacijas galės įsigyti tiek žmonės, tiek ir verslas bei kitos organizacijos jau nuo spalio 10 d. ir taip prisidėti prie paramos valstybės gynybai“, – teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo nuo spalio 10 d. galima ir paskolinant valstybei. Pirmoji gynybos obligacijų emisija bus platinama spalio 10-28 d., o išperkama 2025 m. spalio 29 d. Už šią naują vienerių metų trukmės emisiją bus mokama 2 proc. metinių palūkanų.
Gynybos fondo lėšos bus skiriamos divizijos lygmens karinio vieneto pajėgumui išvystyti reikalingos ginkluotės, technikos ir amunicijos įsigijimui, Vokietijos brigadai Lietuvoje reikalingos infrastruktūros kūrimui, kontrmobilumo priemonių įsigijimui ir vystymui, karinio mobilumo ir dvigubos paskirties (civilinėms ir karinėms reikmėms) transporto infrastruktūros projektams bei Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatyme numatytam civilinės saugos stiprinimui ir plėtrai.
Iš Gynybos fondo bus finansuojama:
• Vokietijos brigadai reikalingos civilinės ir karinės infrastruktūros kūrimas;
• Nacionalinės divizijos steigimas – nauji tankai, artimojo ir vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos bei raketos joms;
• Kontrmobilumas – priešo judėjimo stabdymo kliūtys ir užtvarai;
• Karinio mobilumo infrastruktūra – dvigubos paskirties (civilinės ir karinės) infrastruktūros kūrimas;
• Civilinė sauga – priedangos, perspėjimo sistemos, mokymai.
Šiemet papildomai KAM skyrus 323 mln. eurų pasiekta 3,2 proc. BVP GYNYBAI:
• bepiločių orlaivių sistemoms
• antidroninėms sistemoms ir elektromagnetinės kovos įrangai
• karių aprūpinimui INDIVIDUALIA GINKLUOTE
• vidutinio nuotolio ORO GYNYBAI
• trumpojo nuotolio ORO GYNYBAI
• pėstininkų KOVOS MAŠINOMS