Tyrimą dėl pareigų neatlikimo vykdo ir prokuratūra. Klaipėdiečiui šį mėnesį turėjo sueiti šešiasdešimt treji.
Šį pirmadienį vyrą palaidojusi Galina negali sulaikyti ašarų. Vyras sirgo onkologine liga, tad nuolat lankydavosi pas jį gydančią daktarę. Praėjusios savaitės ketvirtadienį, pajutęs, kad jam pučiasi pilvas ir jame, kaip jau ne kartą buvo, kaupiasi skysčiai, vyras vėl nuvyko į onkologinį skyrių.
Tačiau paaiškėjo, kad jo daktarė atostogauja, o kita medikė priimti gali tik po savaitės, tai yra šiandien – lapkričio vienuoliktąją. Tad vyras nuskubėjo ieškoti pagalbos į artimiausią Klaipėdos universitetinę ligoninę ir pasiėmęs priėmimo lapelį sėdo laukti.
„Jam pasakė – oi, bet ne mes šiandien priimam. Jūs ne mūsų pacientas. Jūs turite vykti į Jūrininkų ligoninę. Aš jam skambinu, sakau, tave paguldė? Jis sako, ne, aš ne jų pacientas, man reikia vykti į Jūrininkų, nes jie šiandien budi“, – pasakoja našlė Galina Postnov.
Tad vyras patraukė į tądien budinčią Jūrininkų ligoninę. Vėl užsiregistravo ir vėl stojo į eilę. Medikai jį apžiūrėjo.
„Temperatūra gera, šiek tiek spaudimas mažas, pulsas nelabai geras. Būklė vidutinio sunkumo, šiek tiek padidėjęs pilvas. Reikia gydymo toje įstaigoje, kur jis gydosi. Duoda jam siuntimą, kad rytoj, jūs su šiuo siuntimu išsikvieskit greitąją ir jus nuveš ten, kur priklauso“, – kalba Galina.
Tad klaipėdietis su šiuo siuntimu grįžo namo. Pasak našlės, jos vyras visą gyvenimą medikais pasitikėjo. Ne išimtis buvo ir šis kartas.
„Mane ryt nuveš į ligoninę ir padarys, ką reikia. O dabar man labai bloga, aš šiek tiek pagulėsiu. Sakau, ne, tu dabar kvieskis greitąją. Jis – ne, man viską davė, bet šiandien vis tiek niekur nepriims, nes visur jau buvau. Trys ligoninės, visos šalia. Aš šiek tiek pagulėsiu ir viskas praeis, tik duok man atsigerti. Buvo pusė trijų“, – sako Galina.
Moteris nuėjo į virtuvę vyrui įpilti vandens.
„Ir išgirdau, kad jis pradėjo gargaliuoti, nes skysčiai pateko į gerklę. Aš atbėgau. Visi skysčiai per viršų. Ir viskas. Trečią dienos žmogaus neliko“, – pasakoja Galina.
Universitetinės ligoninės, į kurią vyras visų pirma ir kreipėsi, vadovas aiškina, jog išsamiau komentuoti atvejo negali. Esą artimieji į juos nesikreipė, tad ir paciento duomenų pagal teisės aktus skelbti negali.
„Mūsų ligoninėje visa pagalba – pradedant nuo diagnozės nustatymo ir visą laiką tinkamai pagalba teikta“, – tikina Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.
O Jūrininkų ligoninėje, iš kurios išleistas vyras ir mirė, sudaryta komisija. Ši aiškinsis, ar medikai tinkamai atliko savo darbą: „Suprantame mirusiojo artimųjų skausmą ir užjaučiame dėl netekties. Minimas asmuo lapkričio 3 d. kreipėsi į Klaipėdos jūrininkų ligoninę pagalbos, jam buvo atlikti tyrimai, suteikta gydytojo specialisto konsultacija ir rekomendacijos dėl tolimesnio gydymosi. Iki šiol ligoninė pretenzijų ar skundų dėl jūsų minimam asmeniui suteiktos pagalbos nėra gavusi. Šiandien, iš žiniasklaidos sužinojus apie medikams keliamus kaltinimus, ligoninės direktorius sudarė komisiją atvejui ištirti.“
Tuo metu šeima pasisamdė advokatą. Šis pasibaisėjo išgirdęs klientės istoriją.
„Ar tai noras žmogui padėti, ar tai yra gydymo įstaigos, ar tai yra yra paprasčiausiai nuo savęs atstumiančios organizacijos, kurios nė viena nenori prisiimti atsakomybės? Bet tai ne atsakomybės reikalas, o žmogaus gyvybės klausimas. Gyvybę prarado vien tam, kad vienas nuo kito stumdė. Tai ne laiku suteikta medicininė pagalba“, – tvirtina advokatas Vaclovas Januškas.
Advokatas kreipėsi į prokuratūrą. Šeima siekia, kad prokurorai pradėtų ikiteismini tyrimą, rastų kaltus ir juos patrauktų atsakomybėn. Taip pat, kad nustatytų mirties priežastį, mat dabar oficialiai parašyta, jog Galinos vyras mirė nuo piktybinio naviko.
„Kai tuo tarpu žmona jo paskutinius atodūsius matė. Kad jis užduso skysčiais, dėl kurių buvo nuvykęs į ligonines ir prašė nutraukti skysčius nuo pilvo. Būtent šie skysčiai jam išsiliejo per burną“, – teigia V. Januškas.
Ši istorija jau plačiai nuskambėjo ir socialiniuose tinkluose. Tad nemažai lietuvių apie tai jau girdėjo. Žmonės situaciją vertina įvairiai:
„Taigi jis buvo onkologinis ligonis. Buvo blogai, na tai.“
„Yra, kurie atsakingai, ir yra, kurie pro pirštus. Kadangi dabar globoju mamytę ir tenka su medikais dažnokai su medikais susitikti, labai įvairių atvejų yra.“
„Kaip sako – nuo smertelės nėra žolelės.“
Klaipėdos prokurorai pradėjo tyrimą dėl tarnybinių pareigų neatlikimo. Klaipėdiečiui šį mėnesį turėjo sueiti šešiasdešimt treji.