• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupė Europos verslininkų siekia įrengti povandeninį jungiamąjį tiltą, vadinamą NATO-L, kuriuo Šiaurės Amerikos ir Europos žemynai keistųsi saulės energija, rašoma „El Diario 24“.

Grupė Europos verslininkų siekia įrengti povandeninį jungiamąjį tiltą, vadinamą NATO-L, kuriuo Šiaurės Amerikos ir Europos žemynai keistųsi saulės energija, rašoma „El Diario 24“.

REKLAMA

Jei vizija bus įgyvendinta, šis projektas bus didžiausia pasaulyje povandeninė energetikos jungtis, veiksianti abiem kryptimis ir užtikrinsianti subalansuotą atsinaujinančiosios energijos tiekimą.

Saulės energiją planuojama surinkti viename žemyne ir dalytis ja su kitu žemynu. Priduriama, kad šis procesas priklausytų nuo paros laiko.

Pasiūlyme numatyta 1 990 mylių atstumu Atlanto vandenyno dugnu nutiesti tris poras aukštos įtampos kabelių, kurie sujungtų rytinę Kanados dalį su vakarine Jungtinės Karalystės dalimi.

Taip pat kalbama apie galimybę panašia sistema sujungti Niujorką (JAV) su Vakarų Prancūzija.

Vienas iš verslininkų, siūlančių povandeninio tilto projektą, bendrovės „Etchea Energy“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Simonas Ludlamas paaiškino, kad kai Saulė yra aukštai, Europa pagamina daugiau elektros energijos nei jos sunaudoja, todėl ji galėtų būti perduodama į Šiaurės Ameriką.

REKLAMA
REKLAMA

Kai Saulė šviestų rytinėje Kanados pakrantėje, Europa gautų naudos iš saulės energijos pertekliaus.

Naujojo projekto išlaidos

Transatlantinių saulės energijos mainų projektas dar tik pradedamas įgyvendinti.

REKLAMA

Didžiulį finansavimą tektų gauti iš įvairių investuotojų, be to, reikėtų didelio įvairių šalių suinteresuotųjų subjektų bendradarbiavimo, o šiame etape net neaišku, kiek tiksliai kainuotų projekto įgyvendinimas.

Prognozuojama, kad išlaidos sieks mažiausiai nuo 25 mlrd. iki 58 mlrd. dolerių (nuo 23 mlrd. iki 55 mlrd. eurų).

Tai tokios pat biudžeto ribos, kokios buvo skirtos naujausios Jungtinės Karalystės atominės elektrinės, vadinamos Hinkley Point C, statybai.

REKLAMA
REKLAMA

NATO-L energijos perdavimo projekto vadovai nusiteikę optimistiškai. Jie nurodo sistemos naudą klimatui ir mažą išmetamųjų teršalų kiekį.

Kitas teigiamas projekto bruožas – tai iššūkis Rusijai ir Kinijai dėl dominavimo pasauliniuose „energetiniuose karuose“.

Geopolitinį šio projekto atspalvį atspindi ir jo pavadinimas NATO-L. Nors jis reiškia „North Atlantic One-Link“ (liet. „Šiaurės Atlanto vienas ryšys“), jis akivaizdžiai primena NATO Aljansą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saulės energijos gamybos nauda

Atsižvelgiant į pasaulinį siekį naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, saulės energija tampa patraukliu elektros energijos šaltiniu visame pasaulyje, nes ji gaminama be šalutinių produktų ir negali būti išeikvota.

Taip pat, saulės energija, pakeisdama iškastinį kurą, pavyzdžiui, anglį ir naftą, mažina anglies dioksido išmetimą.

REKLAMA

Be to, saulės energija gali būti gaminama ir tiekiama atokiose vietovėse, kurių neįmanoma prijungti prie elektros tinklo.

Įrengiant, eksploatuojant, prižiūrint ir plėtojant saulės energijos sistemas sukuriamos darbo vietos. Šalys, gaminančios ir eksportuojančios saulės energiją naudojančią įrangą, gauna naudos iš eksporto pajamų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų