Septintasis dešimtmetis „Porsche“ kompanijai buvo sėkmingas. Lenktynių trasose „Porsche“ bolidai nuolatos užimdavo prizines vietas, o bendro naudojimo keliams skirti „Porsche 911“ vis daugiau dėmesio sulaukdavo ne tik Europoje, bet ir už jos ribų, ypač Japonijoje ir Jungtinėse Valstijose.
„Porsche“ vadovai turėdami visus įmanomus kozirius savo rankose, niekino netrukdomi galėjo pasiimti atostogų ir bent jau dvi savaites nesukti galvos dėl „Porsche“ markės ateities. Visgi, vokiečiai nebūtų vokiečiai, jeigu užbaigę vieną projektą neužsiimtu kitu.
1966 metų vasarį „Porsche“ vadovai nusprendė sukurti naują „911“ modelio versiją, bet vokiečiai vietoj įprastos automobilio kūrimo procedūros pasirinko Acheno universiteto studentus, kurie su didžiuliu entuziazmu panoro tapti šio unikalaus projekto dalimi.
Automobilio eskizus, miniatiūrinį modelį ir konstrukcinius sprendimus sugalvojo ne „Porsche“, bet Acheno universiteto studentai, kurie bent vieną kartą per savaitę susitikdavo su „Porsche“ vadovais ir parodydavo kaip jiems sekasi kurti „Porsche 911 HLS“.
Studentai atsižvelgdami į „Porsche“ markės filosofiją, naujojo modelio kėbulo detales pagamino iš aliuminio. Šis sprendimas leido sumažinti automobilio svorį ir pasiekti pagirtiną svorio paskirstymą tarp ašių.
Nuo kitų „Porsche 911“ modelių „911 HLS“ skyrėsi ne tik išvaizda, bet ir į viršų pakeliamomis durimis, o tiksliau - stogu. Automobilį projektavę studentai norėdami sumažinti „911 HLS“ svorį, atsisakė tradicinių durų, kurios tuomet buvo pakankamai sunkios. Tuo tarpu šis netradicinis konstrukcinis sprendimas leido sutaupyti ne vieną dešimtį kilogramų.
Automobilis buvo užbaigtas per rekordiškai trumpą laikotarpį, tačiau ne vieną naktį prie projekto praleidę studentai labai greitai nusivylė, nes galutinis produktas nesudomino ne vieno „Porsche“ valdybos nario. Būtent dėl šios priežasties „Porsche 911 HLS“ turėjo susitaikyti su mintimi, jog visą savo likusį gyvenimą praleis uždarame garaže.
Kaip matote patys, daugelį metų garaže stovėjusio automobilio būklė yra apgailėtina. „911 HLS“ reikalinga pilnavertė restauracija, tačiau šį unikalų studentų kūrinį suradę žmonės teigia, jog dabartinis „Porsche“ savininkas nenori jo parduoti ir net nesinori leisti diskusijas. O gaila...Pasaulyje tikrai atsirastų bent vienas entuziastas, kuris norėtų iš pelenų prikelti šį išskirtinį „Porsche“ modelį.
GALERIJA
English version