„Remiantis mūsų bendrovės ir Lietuvos statistikos departamento duomenimis, matyti, kad tautiečių keliavimo įpročiai keičiasi nežymiai. Populiariausios kryptys išlieka stabilios: Europoje – Jungtinė Karalystė, Rytuose – Rusija, Baltarusija, taip pat dažnai lankome savo kaimynus latvius ir lenkus. Poilsinių kelionių lyderės – Turkija ir Egiptas. Vis tik, nors ir nedrąsiai, vis dažniau lietuviai keliauja ir į kur kas egzotiškesnes Afrikos ir Azijos šalis. Deja, jei visiems žinomuose kurortuose tautiečiai jau žino, ko reikia saugotis, tai egzotiškuose kraštuose jie nukenčia itin dažnai. Įdomu tai, kad per pastaruosius keletą metų vis populiaresnės tampa lietuviams neįprastos poilsinės kelionės laivu. Tai kruizai į Egiptą, Izraelį ar kitas šalis“, - teigia Karolina Karpova, BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė.
Pasak bendrovės specialistės, kad ir kur tautiečiai keliautų, dažniausiai jie nukenčia nuo virškinimo sutrikimų arba galūnių kaulų lūžių. Pastarieji daugiausiai fiksuojami keliaujant po Rytų Europos šalis. Vyrai patiria apie 15 proc. daugiau žalų nei moterys, bet dažniausiai nukenčia vaikai nuo 7 iki 18 m.
Kaip teigia specialistė, apie 70 proc. per nepilnus trejus metus užfiksuotų įvykių žala neviršijo 1 tūkst. litų, o beveik visais likusiais atvejais ji nesiekė 2 tūkstančių litų. Vis tik, bendrovė fiksavo ir nutikimų, kai kelionėje patirti nemalonumai atsiėjo ir daugiau nei 160 tūkstančių litų.
Keliautojai taupiai leidžia pinigus draudimui
„Mūsų tautiečiai keliaudami yra linkę pataupyti savo saugumo sąskaita, ypač vykdami nuosavais automobiliais. Lietuviai mano, kad daugeliu atvejų jiems pakanka Europos sveikatos draudimo kortelės, tačiau ji aprūpina tik būtinąja medicinos pagalba. Dažnai keliautojai nesusimąsto apie galimas grėsmes, kol nenutinka skaudi nelaimė. Tačiau tada jau tenka patiems rūpintis ligonio transportavimo, ar net repatriacijos organizavimu bei išlaidomis. Šie rūpesčiai gali kainuoti kelias dešimtis tūkstančių litų“, - teigia Karolina Karpova.
Pasak specialistės, renkantis kelionių draudimą, visų pirma reikėtų įvertinti pačios kelionės riziką. Derėtų atsižvelgti į tai, ar kelionę organizuojate individualiai, ar keliaujate su grupe, kelionių organizatoriumi. Taip pat svarbus ir pats kelionės pobūdis, ar tai poilsinė kelionė, ar pažintinė. Vertėtų iš anksto numatyti, kokias pramogas atostogų metu planuojate išbandyti. Jei ketinate nardyti, ar mėgstate kalnų turizmą, geriau draustis ne tik būtinosios pagalbos draudimu, bet ir draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Taip pat daug keliaujantiems itin naudinga apsauga nuo bagažo vėlavimo ar praradimo. BTA siūlo apsidrausti ir nuo nelabai įprastų rizikų: kelionės atšaukimo dėl darbo praradimo ar, verslininkui aktualaus, apdraustojo pakeitimo kitu asmeniu, o žiemos turizmui skirtas slidinėjimo trasų uždarymo draudimas.
Pasak K. Karpovos, planuojant keliones svarbu įvertinti įvairių šalių klimato sąlygų skirtumus, numatomas veiklas ir tada pasirinkti tinkamą draudimo paketą, o jei vis dar kyla klausimų, atvykti ar paskambinti į bet kurią BTA atstovybę ir pasitarti individualiai.
„BTA Insurance Company“ SE filialas pernai pasirašė virš 186 mln. litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. Bendrovės draudimo portfelyje daugiausiai augo kasko draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.). Ne gyvybės draudimo bendrovė pernai klientams Lietuvoje atlygino 89,83 mln. litų, o šiuo metu kas valandą išmoka daugiau kaip 34 tūkstančius litų draudimo išmokų, kas 3 minutes užregistruoja po naują įvykį, per mėnesį pradeda 3100 naujų bylų. BTA filialas Lietuvoje klientų laukia naujai pastatytame A klasės energetinio efektyvumo biurų pastate „Grand Office“, kuris yra šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, Viršuliškių skg. 34.