• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vestuvės – viena gražiausių ir įsimintiniausių gyvenimo švenčių, kurią kiekvienas svajoja padaryti nepamirštamą. Emocijomis pripildytą šventę dar jaukesnę ir jautresnę padaro skambanti muzika, kurią, kaip pastebi atlikėjas Laurynas Maciulevičius, šventėse renkasi girdėti vis daugiau jaunųjų, o kai kurios dainos skamba kone kiekvienoje šventėje. 

Vestuvės – viena gražiausių ir įsimintiniausių gyvenimo švenčių, kurią kiekvienas svajoja padaryti nepamirštamą. Emocijomis pripildytą šventę dar jaukesnę ir jautresnę padaro skambanti muzika, kurią, kaip pastebi atlikėjas Laurynas Maciulevičius, šventėse renkasi girdėti vis daugiau jaunųjų, o kai kurios dainos skamba kone kiekvienoje šventėje. 

REKLAMA

Gyvai atliekama muzika – ne būtinybė ceremonijose, tačiau labai gražus akcentas, sukuriantis jaukią ir sentimentalią atmosferą, įsitikinęs 24-erių L. Maciulevičius. 

Jis pats vestuvių ceremonijose oficialiai muzikuoja metus, tačiau šis kelias prasidėjo gerokai anksčiau. Dar nė nepriėmęs sprendimo užsiimti šia veikla, Laurynas sulaukė pažįstamų užklausų, jį draugai rekomenduodavo kitiems kaip žmogų, kuris instrumentų skambesiu ir savo balsu užburia kiekvieną. 

„Gavau progą pasimatuoti ir išbandyti šią veiklą. Visada motyvavo šiltos emocijos per šventes, pasikrauni ir gali daug ką duoti. Pozityvus grįžtamasis ryšys, žinoma, visą laiką įkvepia“, – šypteli. 

REKLAMA
REKLAMA

Muzika sukuria magišką atmosferą

Ši veikla labai dinamiška, suteikianti progą pažinti labai daug žmonių su savais pomėgiais ir norais – pasipylus užklausoms niekad nebūna nuobodu. Nenuobodu dar ir dėl to, kad Laurynas su savo kolegomis keliauja po visą Lietuvą.  

REKLAMA

Sako, kartais tenka važiuoti ir keturias valandas, nors pasirodymas trunka tik pusvalandį ar valandą, tačiau visada mielai nukeliauja ir į tolimiausius kampelius, kad tik išpildytų jaunųjų norus ir suteiktų jų šventei magišką atmosferą. 

Paklaustas, ar susituokti besiruošiančios lietuvių poros vis dažniau dairosi į gyvą muziką ceremonijose, L. Maciulevičius pastebi, kad vis daugiau jaunųjų vertina tai ir pasirenka papuošti savo šventę skambančia muzika. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nėra būtinybė, visokių ceremonijų būna – ji gali vykti ir tyloje, jeigu tai priimtina jauniesiems, bet muzika visada sukuria norimą atmosferą, nuotaiką. Galima pasirinkti atitinkamus kūrinius, kurių nori jaunieji, jie pasirenka tai, kas jiems svarbu, gražu, kas labiausiai atspindi tai, kokie jie yra“, – pasakojo atlikėjas. 

Gyva muzika papuošia ceremoniją, sustiprina ir taip pro šonus trykštančias emocijas ir, svarbiausia, palieka labai stiprų atsiminimą. Kas gali būti gražesnio nei prisiekti amžiną meilę su mėgstama daina? 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Renkasi populiariąją muziką

L. Maciulevičius pažymi, kad anksčiau jaunieji buvo pamėgę tik vokalinį atlikimą, tačiau dabar tendencijos keičiasi –populiarėja instrumentinė muzika įvairiomis sudėtimis, dažniau renkamasis ne tik vokalinis atlikimas, bet ir pritarimas jam instrumentu: 

„Kartais per konsultacijas, užduodant tam tikrus klausimus, prieiname ir surandame neįprastą sprendimą, derinį, kaip kad ne tik dainuoti, bet šalia dar gali pritarti smuikas. Arba viską atlikti tik instrumentine muzika. 

REKLAMA

Dabar daugiau pradėjo vyrauti instrumentinė muzika, žmonės pradėjo ieškoti unikalumo. Labai populiarus variantas – styginių trio, kai groja du smuikai ir violončelė.“ 

Ceremonijose galite išgirsti ne tik lyriškas, sentimentalias dainas – dažniausiai jos skamba ceremonijos pradžioje ir viduryje, tačiau į pabaigą pasigirsta ir linksmesnės melodijos. 

Vis dėlto, jaunieji nenutolsta nuo klasikos. Vos paklaustas, kokios dainos populiariausios jaunųjų tarpe, L. Maciulevičius iškart atsako: „Pachelbelio Kanonas. Jeigu griežiame su styginių trio, tai labai populiarus variantas.“ 

REKLAMA

Į TOP3 populiariausių kūrinių sąrašą patenka ir angliškos dainos – Elvio Presley baladė „Can’t Help Falling In Love“ ir Christinos Perri daina „A Thousand Years“. Tačiau nenutolstama ir nuo lietuvių kūrybos. Neretai šventėse skamba Ievos Zasimauskaitės daina „Kol myliu“ ir Lino Adomaičio „Vandenynai“. 

„Dažnai sakau jauniesiems, kad pagalvotų ne tik apie melodiją, bendrą skambesį, bet ir apie dainos tekstą, jo prasmę, kad susidarytų graži visuma. Tokių lietuviškų kūrinių daugėja ir šiuo metu tikrai yra“, – sako atlikėjas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarė, ką būtina žinoti

Svarbiausia, anot Lauryno, renkantis dainas ceremonijai klausyti širdies, susėsti kartu ir nuspręsti, kokia daina jums svarbi, reikšminga, jautri ir kelianti sentimentus.  

Tačiau vertėtų nepamiršti ir kelių techninių dalykų. Yra keletas svarbių aspektų, kurių reikėtų nepamiršti pasirinkusiems meilės saitais susisieti bažnytinės ceremonijos metu. 

„Jeigu tai yra bažnytinė ceremonija, labai svarbu išsiaiškinti su pačia bažnyčia, kunigu, kokia muzika gali būti atliekama – ar būtent sakralinė, religinė, ar gali būti ir populiarioji. Labai dažnai žmonės nori populiariosios muzikos, bet tikrai ne visur ją galima atlikti, tad derėtų išsiaiškinti. 

REKLAMA

Taip pat reikėtų paklausti, ar bažnyčia neturi pastovaus žmogaus, kuris tokiose šventėse, kaip santuokos ceremonijos, atlieka muziką, kad nesidubliuotų. Kartais, žinoma, reikia prašyti pačios bažnyčios sutikimo, kad jaunieji galėtų užsakyti savo norimą atlikėją ar paslaugas“, – patarė L. Maciulevičius. 

Civilinėse ceremonijose, vykstančiose santuokų rūmuose, dažniausiai sugrojami du ar trys kūriniai, o išvažiuojamosiose ceremonijose reikėtų nepamiršti atsižvelgti į oro sąlygas – turėti vietas atsisėsti, esant reikalui, stogą virš galvos. 

REKLAMA

„Dar paminėčiau ir humanistines ceremonijas, kurios dabar labai populiarėja. Ten daugiausia, kaip juokauju, džiazo, nes pačioje ceremonijoje yra įvairūs pasižadėjimai, įžadai, ritualai atliekami – ten yra daugiausiai laisvės padaryti bet ką, ko tik nori jaunieji“, – pridūrė pašnekovas. 

Taip pat svarbu nepamiršti aptarti repertuaro su atlikėjais, išsakyti savo lūkesčius ir svajones – taip bus pasiektas geriausias rezultatas. O jeigu norite, kad šventėje skambėtų gyva muzika, Laurynas pataria su atlikėjais susisiekti likus maždaug metams iki šventės ar bent jau žiemos laikotarpiu, tai – saugiausias variantas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų