Darbo jėgos trūkumą išgyvenančioje rinkoje itin populiarėjantis darbuotojų paieškos būdas, vadinama "galvų medžioklė" (angl. head-hunting) per metus tokiems darbuotojams atlyginimus kilstelėjo iki 30 proc.
Personalo valdymo bendrovė "Search & Selection" prognozuoja, kad darbuotojų perviliojimas šiemet turėtų padidinti siūlomų atlyginimų kartelę įvairių valdymo lygmenų darbuotojams, sakoma pranešime spaudai.
"Šiandien rinka yra perpildyta darbo skelbimais, į kuriuos atsiliepia vis mažiau potencialių kandidatų. Tai didina tikimybę, kad darbuotojo paieška naudojant tradicinius būdus bus visai neefektyvi, todėl natūralu, kad įmonės vis dažniau nusprendžia darbuotojus persivilioti iš konkurentų. Nors tai ir brangesnis paieškos būdas, tačiau gerokai efektyvesnis", - sako "Search & Selection" direktorė Jurgita Paškevičiūtė.
Vien per šių metų sausį prašymų pervilioti darbuotojus iš kitų įmonių bendrovė gavo tiek, kiek pernai jų gauta per pusmetį. Pasak J. Paškevičiūtės, specialistų "medžiojimas" tapo aktualus ieškant ne tik vadovų, bet ir vidutinės grandies darbuotojų. "Ypač jaučiamas "galvų medžioklės" poreikis darbuotojams, kurių veiklai reikalingas specifinis išsilavinimas, licenzijos ar leidimai. Tokių darbuotojų perpirkimas atsieina brangiausiai", - teigia personalo valdymo įmonės vadovė.
Bendrovės duomenimis, pernai iš vienos bendrovės į kitą perviliotų vadovų atlyginimai kilo iki 30 proc., vidutinės grandies specialistų – iki 15 proc. "Search & Selection" atstovė prognozuoja, kad šiemet tokiu būdu ieškomų darbuotojų atlyginimas galėtų kilstelėti atitinkamai dar iki 20 proc.
Pasak J. Paškevičiūtės, atlyginimai kyla ir dėl to, jog daugeliu atvejų derybų sąlygas kelia nebe darbdaviai, o pageidaujami kandidatai. "Darbuotojų viliojimas dažnai pirmiausia remiasi didesnės algos pasiūlymu. Tačiau vis didesnį vaidmenį vaidina ir kitos motyvacinės priemonės, tokios kaip galimybė dalyvauti įmonės veikloje, investicinis gyvybės draudimas, gydymo išlaidų padengimas susirgus, poilsinės kelionės, abonentas į sporto klubą ir kitos", – sako J. Paškevičiūtė.
Anot jos, atlyginimo padidinimas darbuotoją motyvuoja maždaug dviem mėnesiams, o vertingo darbuotojo praradimas ir keitimas nauju įmonei gali kainuoti dešimtis ar netgi šimtus tūkstančių litų neuždirbtų pajamų.