• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atvira ištaigingo kunigų gyvenimo kritika, sprendimas atsisakyti popiežiaus apartamentų ir puošnių apdarų, nenoras sėsti į prabangius limuzinus... O neseniai pasaulį apskriejo savo portfelį nešančio Pranciškaus nuotrauka. Jūsų dėmesiui 10 dalykų, kuo dabartinis popiežius skiriasi nuo savo pirmtakų.

REKLAMA
REKLAMA

1. Pranciškus pats neša savo portfelį į lėktuvą

Dar prieš popiežiui atvykstant į Rio de Žaneirą viso pasaulio žiniasklaida išplatino simbolinę nuotrauką, kurioje užfiksuotas popiežius Pranciškus, nešantis savo portfelį į lėktuvą.

REKLAMA

2. Popiežius nesinaudoja limuzinais

Pranciškus nenori važinėti brangiais automobiliais nei Vatikane, nei vykdamas toliau. Jis niekada nesinaudojo juodu, tik jam skirtu limuzinu (papamobiliu) su specialiu registracijos numeriu SCV1 (lot. „Status Civitatis Vaticana – Vatikano miestas valstybė – Balsas.lt). Dažniausiai keliauja kukliu kompaktinės klasės automobiliu „Ford Focus“.

REKLAMA
REKLAMA

3. Pranciškus renkasi kuklius apdarus.

Vienas iš pirmųjų popiežiaus sprendimų buvo labai puošnių apdarų atsisakymas. Tuojau po konklavos, prieš išeidamas į balkoną Šventojo Petro bazilikoje, popiežius Pranciškus griežtai atsisakė raudono aksomo pelerinos (it. „mantellina“ arba „pellerigna“- Balsas.lt). Ceremonimeistrui, kuris ją norėjo uždėti, popiežius liepė užsidėti ją pačiam, „nes karnavalas jau baigėsi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Pranciškus įstrigo spūstyje

Pakeliui iš Rio de Žaneiro oro uosto į miesto centrą popiežių Pranciškų vežęs automobilis įstrigo milžiniškoje spūstyje. Italijos žiniasklaida, nušviečianti popiežiaus vizitą Brazilijoje, nustėrusi komentavo, kas vyksta gatvėse, važiuojant pontifiko automobiliui.

REKLAMA

5. Pranciškus avi sena ortopedine avalyne

(Iki šiol popiežiai avėdavo paprastais mokasinais – negiliais raudonais odiniais batais (it.„scarpe“) su žemu pakulniu, primenančiais indėnų apavą. Dar anksčiau jie būdavo išsiuvinėjami šilku – Balsas.lt).

Jokios raudonos avalynės – batai turi būti juodi, kaip iki šiol: pasak žiniasklaidos, tokį apavą užsisakė popiežius Pranciškus pas savo patikimą batsiuvį iš Buenos Airių. Tokiu būdu, jis galutinai nusprendė nebetęsti raudono apavo nešiojimo tradicijos. Agentūra ANSA (Agenzia Nazionale Stampa Associata) cituoja batsiuvį, kuris Argentinos laikraščiui „Clarin“ sakė“: „Jis niekuomet nenori naujų batų – nori, kad taisyčiau senus“.

REKLAMA

6. Pranciškus kritikuoja ištaigingą kunigų gyvenimą

Popiežius kalba atvirai apie esamą kunigo tapatybės krizę. Jis sako, kad kunigai „tampa savotiškais antikvarinių daiktų arba naujanybių kolekcininkais užuot buvę ganytojais“. Per homiliją būsimiesiems kunigams, vienuoliams ir vienuolėms, pontifikas sakė, kad jam „skaudu matyti kunigą naujausio modelio automobilyje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Pranciškus liepia pašalinti jo paminklus

Pranciškus, kuris prieš išrenkant jį popiežiumi buvo Buenos Airių metropolitas, kai tik sužinojo apie skulptūros pastatymą šalia jo senosios bažnyčios, asmeniškai paskambino į katedrą ir liepė „tuoj pat ją pašalinti“.

8. Pranciškus nori skaidrumo Vatikano finansuose ir nurėžia premijas

Popiežius sušaukė specialią komisiją, kuri ištirs IOR ( it. „Istituto per le Opere di Religione – IOR“, dažniau vadinamo tiesiog Vatikano banku) veiklą, kad būtų „užtikrintas geresnis jo veiklos suderinimas su Bažnyčios misija“. Jis taip pat nusprendė, kad 4 tūkstančiai darbuotojų Vatikane negaus tradicinės premijos, kuri iki šiol buvo išmokama išrinkus naująjį popiežių. Premijos nebus mokamos ir penkiems kardinolams, vykdantiems IOR priežiūrą (kiekvienas šios komisijos sudėtyje esantis kardinolas už šias pareigas kiekvieną mėnesį gaudavo 2100 eurų priedą prie kardinolo algos, kuri yra 5 tūkstančiai eurų).

REKLAMA

9. Pranciškus į pirmąją kelionę už Romos išvyko į Lampedusą – simbolizuojančią tūkstančių emigrantų dramą

Pranciškus atvyko į Lampedusą (Italijos salą netoli Afrikos krantų – Balsas.lt) keletui valandų, norėdamas pagerbti 20 tūkstančių imigrantų iš Afrikos, kurie per ketvirtį amžiaus paskendo pakeliui į Italiją. Popiežiaus prašymu ši kelionė buvo organizuojama taip, kad vyktų kuo kukliau. Jis norėjo, kad su juo vyktų vos keletas asmenų, tiek iš dvasininkų tarpo, tiek ir iš vietos valdžios institucijų. Jokių politikų ir bažnyčios hierarchų, jokio ceremonialo, jokių oficialių sveikinimų.

REKLAMA

10. Pranciškus atsisakė gyventi Apaštalų rūmuose ir pasirinko paprastą numerį viešbutyje „Domus Sanctae Marthae“ 

Naujasis popiežius gyvena mažame viešbučio numeryje už Vatikano Bronzos vartų, kur apsistoja hierarchai ir kunigai, atvykę į Vatikaną. Būtent jie informuoja, kad Pranciškus elgiasi taip, kaip kiekvienas Šventosios Martos namų svečias. Jis eina valgyti į viešbučio valgyklą, sėda ten, kur yra laisva vieta, o kartais klausia, ar gali prisėsti prie kitų užustalėje esančių asmenų. Jis aiškina, kad nenori gyventi izoliuotai ir nori nuolat bendrauti su įvairiais žmonėmis, ne tik su išrinktaisiais, atvykstančiais pas jį audiencijos.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų