Savo raginimą pontifikas paskelbė Vatikano konferencijoje, kreipdamasis į Nobelio taikos premijos laureatus, Jungtinių Tautų (JT) ir NATO pareigūnus, branduolinį ginklą turinčių valstybių diplomatus. Šio renginio tikslas – užtikrinti jų paramą perėjimo nuo Šaltojo karo eros atgrasymo politikos prie nusiginklavimo.
Kalbėdamas Apaštališkųjų rūmų popiežiaus Klemenso salėje Pranciškus pripažino, kad dabartinė pasaulyje tvyranti įtampa gali būti net naudinga pastangoms atsikratyti branduolinių ginklų. Jis taip pat pabrėžė, kad priklausomybė nuo tokių ginklų „suteikia tik netikrą saugumo jausmą“, ir bet koks, net ir atsitiktinis jų panaudojimas būtų „katastrofiškas“ žmonijai ir aplinkai.
„Tarptautiniai santykiai negali būti laikomi karinės jėgos, savitarpio gąsdinimų ir ginkluotės paradų nelaisvėje“, – sakė jis.
Tuo tarpu Nobelio taikos premija apdovanotos Tarptautinės kampanijos už branduolinių ginklų uždraudimą (ICAN) vadovė Beatrice Fihn (Beatris Fin) anksčiau sakė, kad naujoji, branduolinių ginklų atsikratyti raginanti JT sutartis turės įtakos net ir ją pasirašyti atsisakiusioms branduolinėms valstybėms.
Pasak jos, ankstesnės cheminį ir biologinį ginklą draudžiančios sutartys buvo pirmas žingsnis atsisakant šių ginklų arsenalo, darantis spaudimą jų turinčioms šalims nusiginkluoti.