Jo viešnagė buvo nepaprastai reikšmingas įvykis. Katalikybė istoriškai Lietuvos gyvenime daugybę metų užėmė labai svarbią vietą. Ypatingai XIX – XX a. - priespaudų laikotarpiu. Ji buvo vienas iš šaltinių, suteikusių šalies gyventojams ateities viltį. Lietuva dar 1927 m. pasirašė konkordatą su Vatikanu. Juo remiantis, buvo nustatyta teisinė Katalikų bažnyčios padėtis šalyje. Dėl sovietinės okupacijos nutrūkę santykiai buvo atstatyti 1991 m.
1993 m., rugsėjo 4 d., popiežius Jonas Paulius II lankėsi Vilniaus arkikatedroje, vėliau meldėsi Aušros Vartų šventovėje. Ši jo malda buvo transliuojama visam pasauliui. Kitos dienos rytą Šventasis Tėvas didžiulei miniai tikinčiųjų (jų galėjo būti apie 80 tūkst.) laikė trijų valandų trukmės mišias. Rugsėjo 6 d. popiežius viešėjo Kaune, kur Stepono Dariaus ir Stasio Girėno sporto centre susitikimo su jaunimu metu pasakė kalbą.“Buvo labai šilta atmosfera, atrodė, kad Popiežius yra arti manęs ir sako šiuos žodžius asmeniškai man“,- pasakojo buvusieji susitikime. Kitą dieną Jonas Paulius II aplankė Kryžių kalną ir Švenčiausiosios Mergelės Marijos apsireiškimo vietą Šiluvoje. 1994 m. neįprastai daug jaunesnių nei 10 metų berniukų ir mergaičių, paskatinti savo tikybos mokytojų, besiremiančių Popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiais: “Mažieji vaikeliai, ateikite prie manęs“, priėmė savo Pirmąją komuniją.
Dienraščio „Respublika“ 1993 m. rugsėjo 9 d. numeryje rašoma, kad popiežių jo vizito metu saugojo 13 Valstybės vadovybės apsaugos departamento darbuotojų, o jo specialų automobilį vairavo keturi specialiai Vatikane apmokyti lietuviai. Šventojo Tėvo atvykimo proga į apyvartą išleista proginė 10 litų moneta.
Įdomu tai, kad automobilis, kuriuo Lietuvoje keliavo Jonas Paulius II, buvo vadinamas – papamobiliu.
Daugiau sužinoti apie svarbiausius šimtmečio įvykius ir atiduoti savo balsą galite ČIA!