„Vis tik mes kalbame apie šalį, kuri ilgą laiką buvo labiausiai korumpuota Europos valstybė. Dabartinėmis aplinkybėmis jos ekonomika gerokai susitrauks, skaičiuojama apie 8 proc. per metus, infliacija yra pasiekusi apie 30 proc., tad akivaizdu, kad atėjo tikrasis sunkmetis, ir jis tęsis labai ilgai“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo L. Kojala.
Jis pažymi, kad Ukrainos valdžiai teko užduotis įvykdyti labai sudėtingas, sistemines reformas, kurios iš esmės šalyje nebuvo vykdomos per visus 20-kelis nepriklausomybės metus.
„Be jokių abejonių, vidinis susiskaldymas, nepasitenkinimas, Maidano dvasios, stiprybės mažėjimas, nes akivaidu, kad nuotaikos bus vis labiau ir labiau pesimistinės, yra vienas iš svertų, kurį Rusija gali pasitelkti“, - teigė analitikas.
Vis tik L. Kojala pažymi, kad Ukrainos valdžia bent jau kol kas labai kryptingai vykdo reformas:
„Ne viskas sekasi, bet yra prasidėję Liustracijos įstatymo įgyvendinimo procesai, yra prasidėję antikorupcinių mechanizmų kūrimai. Tai nebus lengva, bet bent jau kol kas Ukraina yra teisingame kelyje“, - sakė L. Kojala.
Rusija ir Ukraina sutarė dėl būtinybės atitraukti mažesnio kalibro ginklus nuo fronto linijų Rytų Ukrainoje. Tai padaryta po Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų susitikimo.