Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ Mykolo Romerio universiteto politologas aiškino, kad tai nėra tinkamas sprendimas tokios sudėtingos situacijos metu.
Jūs iškėlėte problemą dėl pono G. Landsbergio atostogų. Jūsų požiūriu, kodėl tai yra problema? Ką jis tokio gali padaryti neatostogaudamas?
Aš manau, kad situacija yra pakankamai įtempta ir ministrui tikrai labai rimtai reikia pagalvoti, ar verta eiti atostogų, jeigu dėl fakto, kad jis išėjo atostogų, vienintelis žmogus, kuris džiaugiasi, yra Agnė Širinskienė, kuri galvoja, kad ministras kenkia Lietuvai ir kuo jis mažiau dirbs, tuo Lietuvai bus geriau.
Apeliuojant į normalią visuomenės nuomonę, man atrodo, kad jo paslaugos dabar yra labai reikalingos – kai mes turime didelį neapibrėžtumą dėl Kaliningrado tranzito, kai Lietuvoje labai daug, labai piktai reiškiamų nuomonių tokių kaip Agnės Širinskienės ir Ramūno Karbauskio, kurie išsako menkos vertės pareiškimus, o jie lieka neatsakyti.
Kitą vertus, yra labai rimtų kritikų tokių kaip Albinas Januška, kuris kritikuoja Vyriausybės laikyseną, o į jų argumentus taip pat neatsakoma. Tai mes Užsienio reikalų ministerijos poziciją girdėjome faktiškai kelis kartus – ambasadorius Arnoldas Pranckevičius pasakė, jog nereikia demonizuoti Europos Komisijos, ir viceministras Raimundas Karoblis pasakė, kad viskas yra gerai, o čia vyksta daug burbuliavimo dėl Kaliningrado koridoriaus, nelabai pagarbiai atsiliepiant apie rimtus Vyriausybės kritikus.
Tai kur ministras? Kur jo balsas? Jo reikia dabar.
O ką ministras galėtų daryti šioje situacijoje? Spausti Europos struktūrose, kad būtų priimtas sprendimas, Europos Komisijos išaiškinimas dėl Kaliningrado tranzito palankesnis Lietuvai?
Tai mes iš ministro be komunikacijos tikėtumėmės dviejų dalykų, nes kiekvienas neduotas interviu šiuo metu yra nuostolis. <...> Kitas dalykas – konkretus diplomatinis darbas su ta pačia Europos Komisija, su strateginiais partneriais.
Jei dabar Kaliningrado tranzitas pakibęs ir bus variantas, kuris faktiškai pažemins Lietuvą, pradėjusią griežtai taikyti tranzito taisykles, tai pagrindinis darbas yra su strateginiais partneriais jų sostinėje Berlyne, tada Londonas, Paryžius ir Vašingtonas kaip svarbiausias šių klausimų lobistas ir pats stipriausias užnugaris. Čia reikia dirbti.
Mes dabar žinome, kad ministras atostogauja, ir nesame tikri, ar jis šiuo metu užsiima tuo, kas svarbiausia. Tas pats pasakytina apie poną prezidentą, kuris džiaugiasi tautiniais šokiais Filadelfijoje.
Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje.