Artėjant rinkimams Lietuvos jaunimas galės lengvai „pasitikrinti“ savo politines pažiūras internete. „Politinio kompaso“ iniciatoriai, pristatantys šį tarptautinį projektą Lietuvoje, kviečia jaunimą renkantis partiją pirmiausia susimąstyti apie savo asmenines vertybes bei pažiūras.
Interneto svetainėje www.pasitikrink.lt anonimiškai atsakius į paprastus klausimus apie valstybę, ekonomiką, visuomenę, religiją ir seksą, galima sužinoti savo pažiūrų koordinates, lyginant su klasikinėmis politinėmis ašimis – kaire ir dešine, autoritarizmu ir liberalizmu. Be to, jas galima lengvai palyginti su garsiausių visų laikų politinių lyderių – nuo Dalai Lama iki A. Hitlerio – pozicija, rašoma Lietuvos liberalaus jaunimo pranešime spaudai.
„Prieš kiekvienus rinkimus esame raginami balsuoti už vieną ar kitą konkretų „numerį“, tačiau iki šiol neturėjome įrankio, padedančio „pasitikrinti“ ir palyginti savo politines pažiūras. „Politinis kompasas“ padeda įvertinti asmenines vertybes, pateikdamas struktūrizuotus klausimus, o dėl savo interaktyvumo yra ypač patrauklus jaunimui, pamišusiam dėl interneto“, - sako Rasa Maselskytė.
„Politinio kompaso“ iniciatoriai meta iššūkį Lietuvos politikams ir jaunimo mylimos žvaigždėms, kviesdami juos viešai atlikti testą ir deklaruoti savo tikrąsias pažiūras. Specialiai sutarus, jų pažymėtas taškas galėtų būtų matomas kiekvienam, atlikusiam testą. „Tai reiškia, kad kiekvienas galėtų matyti, kuris politikas ar visuomenės lyderis mato pasaulį panašiai, o kuris – visai priešingai“, - paaiškina R. Maselskytė.
Beje, asmeninės pažiūros pradeda formuotis dar vaikystėje ir gali neatitikti tos politinės krypties, kuri viešai deklaruojama. „Pavyzdžiui, atlikus testą, gali paaiškėti, kad A. Brazauskas širdyje yra liberalas, o P. Auštrevičius – užkietėjęs konservatorius“, - intriguoja organizatoriai.
„Nors klasikinės politinės ideologijos ir nyksta, tikiuosi, kad kiekvienas būsime pakankamai drąsus pripažinti ir ginti sau artimas politines pažiūras. Pritariu idėjai, kad politikai viešai deklaruotų savo pažiūras“, - sako „Politinio kompaso“ mestą iššūkį priėmęs ir pirmasis savo tašką sutikęs pažymėti Vilniaus meras Artūras Zuokas.
„Politinis kompasas“ – patentuotas ir autorinių teisių ginamas švietėjiškas projektas, sukurtas britų istorijos profesoriaus ir žurnalisto. Pasak R. Maselskytės, projekto autentiškumą ir saugumą užtikrina griežtai reglamentuojamas bendradarbiavimas su projekto kūrėjų komanda.
“Testo netgi nebuvo galima adaptuoti Lietuvai, tik išversti; vertimų kokybė tikrinta ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, netgi interneto svetainė saugoma serveryje ne Lietuvoje,“ – pasakoja Rasa Maselskytė.