Tėvynės sąjungos frakcijos Seime narys Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Antikorupcinės komisijos pirmininkę Nijolę Steiblienę, prašydamas ištirti ir įvertinti diplomatų skandalą.
Pasak J. Razmos, pirmųjų "diplomatų skandalo" dienų ministro Antano Valionio veiksmų principingumo teigiamą vertinimą, kai buvo viešai pažadėta, jog nusižengę darbuotojai bus atleisti ir gal net negalės dirbti valstybės tarnyboje, keičia nusivylimas, kai iš spaudos sužinota, jog diplomatams bus sudarytos galimybės palikti tarnybą "savo noru" ar net sudarytos sąlygos vėl įsidarbinti Užsienio reikalų ministerijoje.
Savo kreipimesi J. Razma pažymi, kad diplomatų nusikaltimai padaromi "valstybės paslaptimi", ir nei ministras, nei Saugumo departamento vadovas nesiteikia atskleisti visuomenei jų turinio.
"Toks šio reikalo įslaptinimas sukelia daug gandų ir nerimo, kad nusikaltimas nebus ištirtas iki galo, visi kaltininkai nubausti, o diplomatų korpusas taps bent kiek atviresnis visuomenei".
J. Razma atkreipia komisijos dėmesį, kad žinomas Rusijos laikraštis "Komersant" rašo, kad nusikaltę diplomatai Rusijos piliečiams neteisėtai išdavinėjo Lietuvos pasus. Pasak J. Razmos, jei tikrai taip, tada tyrimas turėtų apimti ir Vidaus reikalų ministerijos sistemą.
Aiškumo praėjusią savaitę prasidėjusiame diplomatų skandale, jų veiklos įvertinimo reikalauja įvairioms partijoms priklausantys politikai. Valstybės vadovas Rolandas Paksas taip yra pareiškęs, kad tarnybinis piktnaudžiavimas negali būti valstybės paslaptis. Valstybės saugumo, rinkusio medžiagą apie diplomatų veiklą, vadovas Mečys Laurinkus, 7 konsulinio departamento darbuotojų prasižengimus įvardija kaip piktnaudžiavimą tarnyba, kuri nėra jokia valstybės paslaptis.
ELTA