Komisaro pavaduotoją kalbino žurnalistas Artūras Anužis.
Ponas Paulauskai, gal galite papasakoti, kaip vyks tas ribojimas? Kur bus tikrinami žmonės? Kur bus didesnis dėmesys sutelktas?
Visoje Lietuvoje bus organizuojama apie 300 policijos postų. Jų darbo laikas, darbo trukmė daugelių atvejų priklausys nuo atliktų analizių ir namų darbų. Tada matysime ir šiuo metu matome, kur tas eismas intensyviausias, kur matome didžiausias rizikas, kur gali keliauti daugiausia asmenų, neturinčių pagrindo keliauti į kitas savivaldybes. Būtent toje vietoje tie postai bus organizuoti ir ten dirbs.
Tikrai kreipsime nemažą dėmesį į didmiesčius – Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys. Būtent nuo penktadienio į išvykstančius iš šių didmiesčių žmones, nes tikrai matome, kad čia yra didžiausia rizika. Gali žmonės bandyti išvykti, tarp išvykstančių su pagrindu gali įsimaišyti, bandyti įsimaišyti sraute ir išvažiuoti neturėdami pagrindo.
Ir ant savivaldybių, tarp ribų, kai kur ir viduje savivaldybės. Ypatingai kurortuose, kur policijos patruliai, pareigūnai domėsis, stebės atvykusius asmenis ir kitą kartą pasiklaus, iš kur jie atvyko, ar jie turi pagrindą čia būti.
Dar viena naujovė, kurią planuojame vykdyti šį ateinantį savaitgalį, tai yra traukinių kontrolė ir kažkiek sugriežtinta reisinių autobusų kontrolė.
Yra tokia viena, galima sakyti, pilkoji zona. Žmonėms kyla daug neaiškumų. Grįžta iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos ar Danijos emigrantai į Lietuvą ir jie nori grįžti pas tėvus, ar jie bus praleidžiami namo?
Taip, jie bus praleidžiami namo. Čia nėra paprasta situacija, iš esmės ir Vyriausybės nutarimas leidžia vykti į oro uostus ir iš jų, taip pat į ir iš jūrų uostų, tai yra savivaldybių ribas galima kirsti. O tą faktinę gyvenamąją vietą asmuo turi nurodyti, kur jis būdamas Lietuvoje, kurioje savivaldybėje ir kuriuo adresu apsistos.
Tai laikysime jo faktine, gyvenamąja vieta Lietuvoje. Jei tas adresas sutampa su jo tėvų adresu, čia jau nėra kliūčių.
Ir nesvarbu, kad jis nėra ten registruotas? Teisingai supratau, jei jis registruotas, pavyzdžiui, Norvegijoje, tai vis tiek gali vykti pas tėvus? Ar reikia kažkokius dokumentus turėti pagrindžiančius?
Iš tiesų, mes leisime vykti pas tėvus, nes jei žmogus neturi kito nekilnojamo turto Lietuvoje, jei jis neturi, kur gyventi, tikrai žmogaus į viešbutį visam laikotarpiui neapgyvendinsime. Tai žmogus turi teisę grįžti ten, kur jis faktiškai gyvena.
O kokie tikslūs judėjimo ribojimai bus taikomi žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, esančioje straipsnio pradžioje.