Socialiniame tinkle „Facebook“ komunikacijos ekspertas Laurynas Filipavičius pasidalino įrašu, kuriame papasakojo apie įdomų įvykį vienoje Palangos kavinėje. Tv3.lt redakcijos žiniomis, jis lankėsi restorane „Toda“.
Vyras nurodė, kad neseniai apsilankė viename geriausių Lietuvos restoranų: „Tobula vieta, aptarnavimas, maistas, oras. Ar gali būti geriau nei pernai? Manau, kad taip, jei ne eilė prabangos prekių (pagal „Regitrą“), numestų prie pat durų <...>.
Statyt jų ten negalima. Ženklai iš visų pusių, matomi idealiai, ir saulei spiginant, ir lietui lyjant, ir net tuo atveju, jei atvykai iš kitur ar atskridai, ženklai – tokie patys, kaip ir ten, kitur, net ir tuo atveju, jei tavo prabangos prekė (pagal „Regitrą“) yra nr. 1 visoje Lietuvoje.
Tad ant durų slenksčio – ne seni BMW, o pačios pačiausios prabangos prekės, kurios tokiam Mykolui leido visą verslą mokesčiais iš Seimo gąsdinti metų metus. Numeriai – jo, su daug besikartojančių skaičių, įdomesnėmis raidėmis.“
L. Filipavičius atkreipė dėmesį, kad prabangūs automobiliai, palikti draudžiamoje statyti vietoje, buvo be jokių baudų ant langų.
Vyras stebėjosi, kad Lietuvoje vis dar atsiranda tokių žmonių, kurie nori pasipuikuoti savo statusu, siekiant nuslėpti „kompleksų kratinį“.
Visų akivaizdoje paprašė automobilius patraukti
L. Filipavičius nurodė, kad visai neužilgo atvyko pareigūnų ekipažas: „Sustoja, prisiparkuoja tikrai ne taip, kaip tie iš ano tūkstantmečio. Tvarkingi, pasitempę, savo transportą priparkuoja ne gatvėje, o ten, kur galima.
Pirma mintis – apklijuos baudomis, išgabens „statusą turinčių roges“ lauk. Bet, pasirodo, bus kur kas geriau.“
Jo teigimu, pareigūnai užėjo į restoraną, pasisveikino, palinkėjo skanaus ir tada paklausė, kieno tie automobiliai. „Gal malonėtumėt patraukti, čia parkuoti negalima, juk yra ženklai?“ – anot liudininko sakė policininkai.
„Jokių baudų, jokių karučių su išgabenimu, o tik mandagus prašymas pašalinti savo kompleksus ar vingių smegenyse trūkumus nuo pastato ar iš gatvės, kur jiems tikrai ne vieta, kaip ir rodyt savo trūkumus visiems susirinkusiems.
Nežinau, ar tai buvo jų plano dalis, bet toks paprastas viešas prašymas, skirtas tiems, apie kurių IQ netrukus sužinojo visi, yra gerokai geriau nei didžiausia bauda ant lango ar rogės su lapeliu“, – teigė vyras.
Anot jo, tokiu būdu žmonės storomis piniginėmis rodo, kad taisyklės jiems neva negalioja, nes baudos – jiems tik centai. Tad viešas prašymas patraukti automobilius privertė juos suprasti, kad jie turi ne aukštą statusą, o kompleksus, apie kuriuos nuo šiol žino visas restoranas.
„Net neabejoju, kad po tokių pareigūnų klausimų jie dešimtis kartų pasvajojo apie baudą už lango, kad ir kelis kartus didesnę nei įprastą <...>.
Tad sumažėję per pus, išraudę, jie tyliai pakilo tipo į „rest room‘ą“, bet rinkosi kelią per lauką, prieš tai patraukti tai, ką suprato iš tikrųjų turintys, lydimi žvilgsnių, tokių, kuriuos sunkiai pamirš ateityje, kaip ir pamiršę „rest room‘ą“, – rašė L. Filipavičius.
Savininką išlydėjo policininkai, bet už vairo sėdo moteris
Vis tik vienas iš automobilių savininkų, anot liudininko, liko sėdėti restorane: „Matyt, suprato, kad į tą patį „ratą su jais“ – jam ne pakeliui, nes jis – kietesnis, jis vyrų vyras, o pareigūnai netrukus dings. Bet būtent tai ir buvo jo didžiausia klaida.
Tad tas kai kas toliau nuleidęs akis į lėkštę bandė valgyt su meile pagamintą maistą, su žmona ar drauge, vaikais, bet velniškai šlapia nugara, nes vaikų žvilgsniai į „tėtį ar mamą su kompleksais“ darėsi vis dažnesni ir nepatogesni. Kaip ir jų klausimai apie tai, „kodėl jūs neinat patraukt, juk čia apie mus?“
Be viso to, tos „prabangos“ savininkas bandė nepastebimai patraukti nuo stalo automobilio raktelius.
Galiausiai, anot L. Filipavičiaus, šlapias nuo prakaito ir gėdos jis buvo išvestas iš restorano, lydimas šeimos ir pareigūnų, savo „rogių“ link.
„Nežinau, kiek kartų jis meldėsi ar svajojo apie baudą ir raudoną lapelį ant savo rogių, bet bandau įsivaizduoti, kas būtų, jei pareigūnai būtų dar ir vardais bei pavardėmis paskelbę vakaro laimėtojus ir kokį tinkamą prizą dovanų sumetę viso kurorto vardu.
Dar įdomiau, kad savo roges davė nuvairuoti savo tetai, nes ryškiai ta taurė vyno, jei ne pareigūnai – būtų tebuvusi tik viena“, – savo pasakojimą užbaigė L. Filipavičius.
Baudos lapelių nebepalikinėja jau seniai
Palangos policijos komisariato viršininko Algirdo Budgino teigimu, pateiktame įraše yra per mažai duomenų konkrečiam įvykiui identifikuoti, todėl konkrečios situacijos pakomentuoti negalėjo.
Vis tik jis nurodė, kad per metus Palangos teritorijoje yra užfiksuojama apie 5 tūkst. KET pažeidimų dėl kelio ženklų arba kelio ženklinimo reikalavimų pažeidimų.
Pažymėtina, kad policijos pareigūnai, reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, ar pastebėję juos patys, visada vadovaujasi įstatymuose ir kituose teisės aktuose įtvirtintais reikalavimais.
„Šiuo atveju, kalbant apie automobilių statymą ten, kur tai daryti draudžiama, vadinamųjų baudos lapelių policijos pareigūnai seniai nepalikinėja. Pavyzdžiui, patruliuojančiam pareigūnui pakanka vaizdo fiksavimo priemone pažeidimą tinkamai užfiksuoti, įkelti į greitosios patikros aplikaciją ir administracinio pažeidimo protokolas suformuojamas automatiškai bei išsiunčiamas galimam pažeidėjui el. paštu.
Visus policijos pareigūnų sprendimus galima skųsti įstatymuose numatyta tvarka. Draudžiamose vietose paliktų automobilių savininkų ieškoma ir automobilius patraukti reikalaujama arba jie yra nutempiami tik tada, kai draudžiamoje vietoje palikta transporto priemonė labai trukdo viešajam eismui arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams“, – komentavo komisariato atstovai.