Nors sostinės senos statybos daugiabučiuose vis dar apstu nuo namo pastatymo laikų neremontuotų laiptinių, situacija pastaruoju metu ženkliai gerėja. Gyventojai noriai sutinka tvarkyti bendrojo naudojimo erdves, manais už tai gaudami ne tik gražesnę aplinką, bet ir didesnę nekilnojamojo turto vertę.
Tvarkingų laiptinių – dvigubai daugiau
Pasak „Mano BŪSTO“ Klientų atstovavimo grupės vadovės Karolinos Masteikytės, kitaip nei ankstesniais metais šiemet jaučiamas itin didelis gyventojų susidomėjimas laiptinių remontu. Tą rodo ir skaičiai. Palyginti su praėjusiais metais, šiemet įmonė Vilniuje, klientų pageidavimu, jau suremontavo dvigubai daugiau senų laiptinių. Tokia tendencija stebima pirmą kartą per 20 metų.
„Išties sulaukiame ženkliai didesnio nei įprastai gyventojų prašymų padėti atnaujinti senas laiptines. Vieni pageidauja tik sienų ir lubų atnaujinimo, kiti nori, kad bendrojo naudojimo patalpos būtų tvarkomos kompleksiškai. Pradedant paviršių atnaujinimu ir baigiant elektros instaliacija, naujų šviestuvų, durų, langų montavimu. Padedame klientams įgyvendinti jų pageidavimus ir išpildyti visus lūkesčius“, – sako K.Masteikytė.
Rezultatas vos per kelias savaites
Norint susitvarkyti seną laiptinę gyventojai pirmiausia turi susitarti tarpusavyje. Tam reikalingas namo bendraturčių daugumos sprendimas. Tik tada namo administratorius ras geriausias sąlygas pasiūliusį rangovą, kuris paruoš techninį projektą ir imsis darbų.
Palankiausias laikas remontuoti laiptinę yra nuo pavasario pabaigos iki rudens vidurio. Šiuo laikotarpiu yra palankiausios oro sąlygos tokių darbų atlikimui. Tačiau ir žiemos metu galima atlikti remonto darbus, tik dėl žemesnės oro temperatūros pailgėja technologinės pertraukos, todėl laiptinės remontas gali užtrukti ilgiau.
Laiptinės remonto darbų atlikimo terminai gali skirtis du ar daugiau kartų. Tai priklauso nuo laiptinės ploto, esamos apdailos nusidėvėjimo lygio bei užsakovo pageidavimų. Pavyzdžiui, 5 aukštų laiptinės remontas Vilniaus senamiestyje gali užtrukti tris kartus ilgiau nei 5 aukštų blokinio namo laiptinės atnaujinimas Lazdynuose.
Vis dėlto, penkių aukštų, senos statybos standartinio blokinio namo vienos laiptinės pilnas remontas, paruošiant pagrindus ir paviršius, padengiant dekoratyvinį tinką, keičiant pašto dėžutes, dažant turėklus, paruošiant ir dažant grindis gali trukti apie 2-3 savaites. Tokiems darbams pagal techninius reikalavimus suteikiama 5 metų garantija. Jei per šį laikotarpį atsirastų defektai, gyventojai gali būti ramūs – „Mano BŪSTAS“ užtikrins, kad darbūs vykdę specialistai juos pašalins nemokamai.
Didesnė vertė ir paklausa
Pirmasis įspūdis apie pastatą dažnai susidaro dar prieš įžengiant į butą, ir būtent laiptinė yra pagrindinė vieta, per kurią praeina visi gyventojai ir svečiai. Suremontuota, švari ir tvarkinga laiptinė prisideda prie bendro pastato įvaizdžio, estetinio patrauklumo, kuria malonesnę aplinką, padeda išlaikyti aukštesnę buto rinkos vertę.
„Capital Real Estate“ nekilnojamojo turto brokerė Lina Matukienė patvirtino, kad buto vertė, kuris yra tvarkingai suremontuotoje laiptinėje, gali būti šiek tiek didesnė nei buto, kurį supa susidėvėjusios bendrojo naudojimo patalpos. Tačiau yra ir daugiau privalumų.
„Kainų skirtumas nebus didelis, tačiau yra ir kitas svarbus - psichologinis momentas. Daugeliu atvejų butai suremontuotoje laiptinėje parduodami daug greičiau, nes jų paklausa, lyginant su butais netvarkingose laiptinėse, yra išties didesnė“, - akcentavo L.Matukienė.
Parašykit kaip jums nusiūst mokėjimus? Ir niekada nerašyk apie tai, su kuo nesusidūrėt. Mes irgi iš Vilniaus, Šeškinė. Mokam kosmosą ir nesuprantam kas vyksta.
Jei nesusikalbate su namo atstovu - rašykite raštu ir tą patį tekstą su paaiškinimu siųskite savo miesto savivaldybei. Nebijokite kovoti už savo teises, juo labiau, kad ir teikiant ieškinį teismui prieš namą administruojančią įmonę žymimojo mokesčio mokėti nereikia. P.S. - senos, rangovų išvežtos pašto dėžutės yra gyventojų nuosavybė ir be jūsų sutikimo negali būti nusavintos ir priduotos į metalo laužą.