Beje, Berlyno viešasis transportas šią savaitę vokiečiams siūlo keliauti su kanapiniais bilietėliais, kuriuos po kelionės galima suvalgyti ir atsipalaiduoti.
Maltiečiai džiaugiasi – jau netrukus pilnamečiai ne tik galės su savimi nešiotis 7 gramų kanapių, bet ir namie auginti iki keturių kanapių krūmelių.
„Manau, tai puiki idėja. Nes tai padės žmonėms, kenčiantiems skausmą ir depresiją.“
Kanapes dekriminalizavo šalies parlamentas. Pasirašius prezidentui – įstatymas turi įsigalioti savaitgalį.
„Taigi pagaliau nustosime bausti žmones, kurie nėra nusikaltėliai. O antra – pažabosime narkotikų platintojus, nes pasistengsime, kad žmonės, norintys kanapių, dabar turės saugią ir reguliuojamą vietą, kur jų galės nusipirkti“, – teigia lygybės ministras Owen Bonnici.
Tiesa net jei maltietis su savimi gatvėje turės iki 28 gramų – jam negrės teistumas, o tik 50–100 eurų bauda. Namie maltiečiams bus leidžiama turėti iki 50-ies gramų kanapių. Kanapių prekyba galės užsiimti klubai – panašūs į veikiančius Olandijoje ir Ispanijoje. Tiesa, viešose vietose traukti suktinę bus draudžiama, taip pat ir namie vaikų akivaizdoje – už tai grės baudos nuo 300 iki 500 eurų.
O Berlyno transportas siūlo vokiečiams prieš Kalėdas pamiršti stresą sučiaumojus jų bilietėlį, pagamintą iš kanapių ir praturtintą kanapių aliejumi.
„Laimė, radome gerą išeitį. Tiksliau – labai gerą dalykėlį. Sakoma, kad kanapių aliejus turi atpalaiduojamą efektą ir kitaip nei THC – yra visiškai saugus.“
Berlyno transporto kanapinis bilietas galioja vieną dieną – tik valgyti jį patariama po kelionės, kitaip jis, žinoma, nebegalios.
„Žinoma, visa tai reikia priimti su šypsena. Mes nenorime kaip nors pasisakyti apie kanapes, tiesiog norime pakviesti kalėdinio streso metu važiuoti autobusais ir metro“, – kalba Berlyno transporto atstovas Jannes Schwentu.
Kanapinio bilietėlio kaina – 8,80 eurų. Įmonė pagamino kelis tūkstančius tokių pagerintų bilietėlių.
„Kalėdos anksčiau neateis, bet gal tai bent kiek jus atpalaiduos.“
Šmaikščios kampanijos Berlyno transportas ėmėsi po to, kai naujoji Vokietijos vyriausybė paskelbė planus šalyje dekriminalizuoti kanapes asmeniniam naudojimui. Tą patį savo piliečiams jau žada ir Liuksemburgas, ir Šveicarija. Italija planuoja referendumą dėl dekiminalizavimo, o Nyderlandai siekia dar labiau atlaisvinti vartojimą.
JT prieš metus išbraukė kanapes iš pavojingų ir priklausomybę keliančių narkotikų sąrašo.